Kripto Para

Cardano yakın zamanda bu teknoloji ile uçuşa geçebilir

  Son dönemin en çok dikkat çeken altcoin projelerinden Cardano (ADA) ağı üzerinde yapılan geliştirmeler devam ediyor. Cardano CEO’su Hoskinson, akıllı sözleşme teknolojisi hakkında konuştu…

  Cardano ağı kullanıcıları ve ADA yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Charles Hoskinson, bu sefer de akıllı sözleşme teknolojisini gündemine aldı. Edinilen bilgilere göre akıllı sözleşme teknolojisi ağ üzerine bu yıl içinde entegre edilecek. Kripto para uzmanları bu gelişmenin ADA fiyatına olumlu yansıyacağını düşünüyor. 

  Cardano ağında akıllı sözleşme heyecanı başladı. Ağ üzerindeki geliştirmelerden sorumlu ekibin her ay düzenlediği Cardano360 etkinliği yine kripto para basının gündeminde yer etti. Etkinlikte konuşan Cardano CEO’su Charles Hoskinson, akıllı sözleşme teknolojisini müjdeleyerek dikkatleri üzerine çekti.

  Akıllı Sözleşme Teknolojisi Entegre Edilecek 

  Cardano ağındaki gelişmeler devam ederken, Alonzo hard forku için de geri sayım başladı. Gereken güncellemelerin yapıldığını belirten Cardano geliştiricileri, Alonzo hard forku ile birlikte akıllı sözleşme teknolojisini devreye sokacaklarını açıkladı. Bu gelişmeyi yorumlayan Hoskinson, “Böylece insanlar akıllı sözleşme teknolojisini kullanmaya başlayabilecekler.” ifadelerini kullandı. 

  Cardano ağında Plutus platformuna entegre edileceği açıklanan akıllı sözleşmelerin, bununla birlikte profesyonel yazılım şirketleri ile ağ geliştiricilerine de farklı açılardan avantaj sağlayacak. Plutus geliştiricileri son dönemde popülerlik kazanan Non Fungible Token (NTF) konusunda çeşitli akıllı sözleşmeler yazmayı deneyip platformun başarısını test edebilecekler.

  ADA Fiyatına Olumlu Yansıyabilir

  Son dönemin en fazla dikkat çeken kripto para projelerinden olan Cardano, kripto para topluluğunda Ethereum katili olarak tanımlanıyor. Cardano ağındaki geliştirmeler aralıksız devam ederken yatırımcılar da ağ üzerinde yapılan bu tür güncellemeleri büyük bir heyecanla karşılıyor. 

  Alonzo hard fork güncellemesinin ardından ADA fiyatında da pozitif bir değerlenme yaşanması kripto para uzmanlarının yorumları arasında öne çıkıyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, son olarak önümüzdeki aylarda test edilmeye başlanacak bu güncellemenin ertelenebileceğine de dikkat çekti. Hoskinson’a göre Cardano ortakları Binance veya Coinbase borsalarının talep etmesi durumunda en az 4 haftalık erteleme yapılabilir.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle