Kripto Para

Ripple aldığı lisansla yeni hedefine odaklanacak

  Kripto para piyasasında toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birim XRP arkasındaki şirket Ripple, zor dönemden geçiyor. SEC ile dava süreci devam eden şirket yeni bir lisans alarak faaliyetlerine yeni hedefler kattı…

  XRP yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple şirketi, yeni bir lisans aldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalık olan Ripple, son dönemde hiç istemediği olaylar yaşadı. XRP fiyatında ciddi bir düşüşe sebep olan bu dava hala sonuca bağlanamadı. Ripple’ın elini kolunu bağlayan bu dava yüzünden faaliyetlerine ABD dışında devam etmeyi hedeflediği biliniyordu.

  ABD merkezli blockchain devi Ripple, faaliyetlerini ABD dışına taşımak için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi XRP geliyor. XRP kripto para birimini destekleyen şirket, yeni adımlarıyla sektörde dikkatleri üzerine çekti. 

  Ripple Orta Doğu’ya Yoğunlaşacak

  Kısa bir süre önce Asya – Pasifik bölgesine yönelik adımlar atan Ripple bu sayede önemli isimleri de bünyesine kattı. Sektörde hızlı büyümesi ile dikkatleri üzerine çeken şirket, Orta Doğu hedefine yönelik adımlar atmaya başladı. XRP kripto para biriminin destekçilerinden anonim topluluk lideri PandaRippleXRP, müjdeli haberi paylaştı. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden PandaRippleXRP, şirketin On Demand Liquidity ürünü ile markasını resmen Birleşik Arap Emirlikleri’ne tescil ettirdiğini duyurdu. Bu duyuru, XRP yatırımcıları arasında büyük bir heyecanla karşılandı. Ripple’ın en büyük ve popüler ürünü olup kurumsal yatırımcıların da ilgisini çeken ODL, bu hamleyle birlikte lisanslanmış oldu.

  Ripple ODL Ürünleri İlgi Görüyor

  Ripple’ın en büyük ve popüler ürünü olan ODL, pek çok şirketin sınır ötesi ödeme işlemlerinde kullanılıyor. Finans dünyasında standart yöntemlerde bankalar aracılığıyla yapılan bu işlemler haftalarca sürmesinin yanı sıra büyük çaplı işlem ücretleri gerektiriyor. Ancak Ripple, ODL sayesinde sadece birkaç günde bu para transferi ve ödeme işlemlerini yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca kurumsal yatırımcıların da ilgisini çeken ODL, bankalara göre yüzde 90 daha ekonomik çözümler sunuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle