Kripto Para

258 milyar dolarlık dava sonrası Elon Musk çark mı ediyor?

  Dogecoin (DOGE) nedeniyle hakkında 258 milyar dolarlık dava açılacak olan Elon Musk, verdiği son röportajda ilginç açıklamalarda bulundu. İnsanları şimdiye kadar kripto paralara yatırım yapmaları konusunda tavsiye vermediğini ifade eden Musk’un bu açıklamaları ise dava nedeniyle çark etmiş olabileceği iddialarını gündeme getirdi.

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Bloomberg’e verdiği röportajda kripto para yatırımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tesla CEO’su ünlü milyarder verdiği röportajda, hiç kimseye kripto paralara yatırım yapma yönünde tavsiye vermediğini iddia etti.

  Kripto Paralar İçin Risk Yönetimine Vurgu Yaptı!

  Bloomberg’de verdiği röportajda hakkında sorulan pek çok farklı soruyu yanıtlayan Musk, konu kripto para birimlerine geldiğinde yaptığı açıklamalar ile yatırımcıları şaşırttı. İnsanların kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e yatırım yapmaları gerektiğini söylemediğini ifade eden Musk, Tesla ve SpaceX bilançosunda BTC tuttuğunu kabul etti.

  Kripto varlıkların son derece volatil varlıklar olduğunu belirten Musk, bu varlıklara yatırım yapılırken risk yönetiminin önemine değindi. Kendi şirketlerinde tutulan BTC miktarının bilançoya göre çok düşük olduğunu belirten Musk, mevcut yatırımın bilanço geneline göre risk teşkil etmediğinin altını çizdi.

  Dogecoin’e Sahip Çıkmaya Devam Etti

  Bitcoin için riskli varlık değerlendirmesi yapan Musk, konu Dogecoin’e geldiğinde yine savunmacı tutumunu korudu. DOGE projesinin merkeziyetsizliğine inandığını belirten ünlü milyarder, inandığı bir ödeme aracı olduğu için DOGE’yi desteklemeye devam edeceğini vurguladı.

  Musk Gerçekten Kripto Varlıkları Önermedi Mi?

  Elon Musk verdiği röportajda kripto varlık yatırımını tavsiye etmediğini belirterek sektörde şaşkınlık yarattı. Ünlü milyarderin özellikle Dogecoin’e yönelik attığı tweet’leri hatırlayan okurlarımız, ünlü milyarderin açıktan desteklenmese de kripto fiyatlarına büyük etki ettiğini hatırlayacaktır.

  Ayrıca Musk, Tesla aracılığı ile yaptığı paylaşımda Bitcoin fiyatına önemli etkide bulunmuş ve fiyatların hızla tırmanmasına yol açmıştır. Hakkında bu nedenle açılan dava da göz önüne alındığında Musk’un açıklamaları, sektörde çark ettiği şeklinde yorumlanıyor. Musk her ne kadar kripto para yatırım tavsiyesinde bulunmasa da yaptığı paylaşımlar ve açıklamalar ile sektörü doğrudan etkilediği görüşü halen sektörde ağır basıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle