BTC'de yatay hareket 1 ay sürebilir! ETH için büyük fırsat

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) konsolide olurken, analistler piyasanın geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı. BTC’nin 43 bin dolar seviyesindeki yatay hareketinin haftalar boyunca devam edebileceği belirtiliyor.

  Spot BTC ETF onayının ardından sert düşüş yaşayan BTC’nin hareketleri yatırımcıların kafasını karıştırdı. Gün içinde yaşadığı fiyat dalgalanmaları ile dikkat çeken BTC’de istikrarsız görünüm sürüyor. Kripto para topluluğunun tanınmış analistleri, BTC’nin önümüzdeki günlerde izleyebileceği hareketi yorumladı.

  Güncel BTC grafiğinden hareketle teknik analiz verilerini inceleyen Skew, resmi X hesabından paylaşım yaptı. Anonim kripto para analisti, spot piyasanın düşüş sürecinde istikrar kazanmak için yeterli derinliğe sahip olmadığını öne sürdü. Popüler analist, volatiliteye dikkat çekerken “Şu anda çok sınırlı bir likidite söz konusu. Bu nedenle daha sonra bir 1K mumu görmeyi bekliyoruz.” dedi.

  Analistler BTC Grafiğini Değerlendirdi

  BTC’de toparlanma sinyalleri görülmesi için likidite akışının artması gerektiğini hatırlatan ünlü analist şunları söyledi: “BTC boğaları, 42 bin 800 dolar üzerinde yıllık açık piyasa kırılganlığının altında güç gösterebilir, ayılar da kontrolü ele alabilir.” Skew, BTC fiyatındaki 43 bin dolarlı seviyelerde yaşanan volatilitenin türev piyasası tarafından yönlendirildiğini ve uzun sürmeyeceğini vurguladı.

  Öte yandan bir diğer tanınmış analist Matthew Hyland ise BTC/USD paritesinde geçen hafta yüzde 15 oranında yaşanan kayıpların sonuçlarını değerlendirdi. Ünlü analist, bu düşüş sonrası potansiyel toparlanma sürecinin bir aydan fazla sürebileceğini kaydetti. “BTC bir süreliğine yatay biçimde seyredebilir” diyen analist alış ve satış hacimlerine işaret etti.

  ETH ve Altcoinler İçin Fırsat Olabilir

  BTC piyasasındaki hacimleri değerlendiren analist son 4 haftada kırmızı hacim görüldüğünü hatırlatarak “Minimum 3-4 hafta süren bir yatay fiyat hareketi gerçekleşti. BTC’nin hakimiyeti bozulursa mevcut durum Ethereum (ETH) ve altcoinler için iyi olacaktır.” dedi.

  Popüler analist Rekt Capital, nisan ayında gerçekleşecek BTC halving olayı öncesinde son düzeltme süreci içinde olduğumuzu iddia etti. Anonim analist, eğer piyasada yeniden bir düşüş yaşanacaksa bunun önümüzdeki 1 ay içinde olmasını ardından rallinin başlamasını bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle