Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla 3-9 Mart Altcoin Haber Özeti

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) fiyatında görülen yükseliş ivmesi, altcoin fiyatlarını da yukarı taşıdı. Pek çok önde gelen altcoinlerde ciddi oranda artışların görüldüğü bir hafta geride kaldı. 

  Lider Ethereum fiyatında yükseliş trendi devam ederken, piyasa değeri bakımından en değerli 10 kripto para birimi de  bu trendi takip etti. Altcoin fiyatlarında özellikle Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) fiyat hareketlerinde dikkat çekici değişimler gözlemlendi.

  3 Mart ile 9 Mart tarihleri arasındaki altcoin gelişmelerini ve fiyat değişimlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  3 Mart Çarşamba Altcoin Haber Özeti

  Kripto para piyasasının toplam değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkmasının ardından altcoin piyasasında da hareketli dönemler yaşandı. Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 0.58 oranında değer kazanarak 240 dolar seviyelerinden işlem gördü. Kripto para analistleri, BNB fiyatında görülen bu kademeli yükselişi, yeni boğa rallisi başlatmak için zemin hazırlığı şeklinde yorumladı.

  Hafta başından bu yana düşüş trendini sürdüren Cardano (ADA) Çarşamba gününde de düzeltme şiddetini azaltsa da yüzde 0.84 oranında değer kaybı yaşadı. Cardano fiyatı gün içinde en yüksek bin 265 dolara kadar tırmansa da yeterli olmayınca günü bin 214 dolarda kapadı.

  Yatırımcısının yüzünü güldüren Polkadot (DOT), piyasa değerini yükseltmeye devam etti. Altcoin piyasasındaki olumlu havadan etkilenen DOT fiyatında yüzde 2.32 oranında artış yaşandı. XRP fiyatında ise günün en kazançlı seviyelerine ulaşıldı. SEC iddialarına yanı veren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamaları XRP fiyatına olumlu yansıdı. 

  4 Mart Perşembe Altcoin Haber Özeti

  Kripto para piyasasında en değerli 3. kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) fiyatı gün içinde psikolojik baraj olarak gösterilen 250 dolar seviyesini kıramadı. Bu sebeple BNB fiyatında 249 dolardan geri dönüş oldu ve satış baskısının artması ile birlikte yüzde 4.63 oranında değer kaybı yaşandı. BNB günü 229 dolarda kapadı.

  Cardano fiyatında sert bir düzeltme beklentisi Perşembe gününde gerçek oldu. ADA fiyatındaki düzeltme beklentisini popüler analistler sık sık dile getiriyordu. Gün içinde yüzde 8’den fazla değer kaybı yaşayan ADA fiyatındaki bu düşüş yatırımcısını üzdü. Kritik destek seviyelerinin de işe yaramadığı ADA fiyatında bin 112 dolarlı seviyeler görüldü.

  Son günlerde fiyatını kademeli bir şekilde yükselten Polkadot (DOT), satış baskısı altında kalınca DOT madencileri harekete geçti. Pek çok kripto para borsasında satış yapılırken DOT fiyatındaki günlük kayıp yüzde 4.84 oranında oldu. XRP fiyatında ise olumlu hava devam etti ve yüzde 7.23 oranındaki artışla 0.48 dolara kadar yükselme oldu.

  5 Mart Cuma Altcoin Haber Özeti

  BNB fiyatındaki düşüş Cuma günü de sürdü. Yüzde 2 oranında değer kaybı yaşayan BNB, 250 dolar hedefinden uzaklaşarak günü 225 dolarda kapadı. Cardano ağında uzun zamandır beklenen Mary güncellemesinin haberleri ADA fiyatına olumlu yansıdı. Yukarı yönlü fiyat hareketine başlayan Cardano, rakip altcoinlerin fiyatındaki düşüşü fırsat bilerek fiyatını yüzde 4.11 oranında değerlendirdi. ADA fiyatı bu ivmenin ardından bin 15 dolara yükseldi. 

  Polkadot (DOT) ve XRP fiyatında da sert düzeltme etkisi devam etti. Altcoin piyasasında dalgalı bir görünüm sürerken, DOT fiyatındaki günlük kayıp yüzde 4.65 dolar olarak kaydedildi. Haftaya 35 dolarla başlayan DOT bu düzeltme hareketi yüzünden Perşembe gününde 33 dolara geriledi. XRP fiyatında da son dönemdeki kazançlar yüzde 5.38 oranındaki sert düzeltme etkisiyle geri verildi. 

  6 Mart Cumartesi Altcoin Haber Özeti

  Genel anlamda kripto para piyasasının değerinin arttığı hafta sonu piyasasında Binance Coin fiyatında pozitif değerleme görüldü. Popüler kripto para borsası Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB fiyatı günü 226 dolarla kapadı. Cardano yatırımcılarının yüzünü güldüren dünkü yükseliş cumartesi gününde devam etmedi. ADA boğalarının destek görememesi sebebi ile paritede yüzde 2.52 oranında kayıp yaşandı. Önceki günün kazançlarının yarısını geri veren ADA fiyatı bin 129 dolara düştü. 

  Altcoin piyasasında düşüş trendini sürdüren Polkadot (DOT) ise yüzde 0.74 oranındaki değer kaybı ile yatırımcısını yine üzdü. Kripto para basınına yansıyan Ripple haberleri XRP fiyatında pozitif görünüm getirdi. Fransa merkez bankası dijital parası için XRP alt yapısının kullanılabileceği haberi piyasalarda olumlu hareketlerin görülmesini sağladı. XRP bu haberlerin etkisi ile birlikte negatif görünümden çıkıp yüzde 1.76 oranında değer kazandı. 

  7 Mart Pazar Altcoin Haber Özeti

  Binance kripto para borsası CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamalarının ardından Binance Coin (BNB) fiyatında ciddi bir yükseliş ivmesi görüldü. Altcoin piyasasının genelinde görülen yükseliş trendine uyararak güne 226 dolardan başlayan BNB, fiyatını yeniden 240 dolara kadar çıkardı. Cardano ise çok hareketli geçen bir günün sonunda yüzde 0.25 oranında kazancını korumayı başardı. Son 24 saat içinde bin 144 dolara kadar çıkan ADA fiyatı bin 131 dolarda kapanış yaptı.

  Polkadot (DOT) yatırımcılarının yüzünün güldüğü bir işlem günü yaşandı. Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizen DOT piyasasında yüzde 5.20 oranında yükseliş kaydedildi. Bu yükseliş ivmesi son dönemdeki düşüşlerin telafi edilmesi için faydalı oldu. XRP kripto para birimi yatırımcıları ise beklenen patlamayı bir türlü yapmasa da fiyattaki yüzde 0.51 oranındaki artışla yetindi. 

  8 Mart Pazartesi Altcoin Haber Özeti

  BNB Coin önünde, kripto para uzmanlarının belirttiği psikolojik direnç noktası olan 250 dolar hafta başında da geçilmedi. Bunun üzerine BNB fiyatındaki yükseliş trendinin devam etmeyeceği düşüncesi oluşsa da günü 0.24 kazançla 240 dolarda kapamayı başardı. Cardano fiyatındaki dalgalı görünüm devam etti. Gün içinde yüzde 1.19 oranında değer kaybeden ADA bin 18 dolardan işlem gördü.

  Oldukça sakin bir işlem günü geçiren Polkadot (DOT) fiyatındaki günlük değişim eksi 0.32 oldu. XRP yatırımcıları için de sakin bir gün yaşanırken yüzde 1.77 oranında değer artışı XRP yatırımcılarının yüzünü güldürdü. 

  9 Mart Salı Altcoin Haber Özeti

  Binance CEO’su CZ’nin müjdeli haber vereceğini açıklaması BNB fiyatını adeta şaha kaldırdı. Yüzde 21.78 oranında bir kazanç sağlayan BNB psikolojik 250 dolarlık direnci kırıp geçtikten sonra hızlı yükselişini sürdürdü ve günü 292 dolarda kapamayı başardı. Cardano grafiğinde dalgalı hareket sonrası beklenen yükseliş ivmesi Salı günü gerçekleşti. ADA fiyatı yüzde 7 oranında değer kazanarak bin 197 dolara tırmandı.

  Son dönemde yükselme beklentileri olan Polkadot (DOT) fiyatındaki yükseliş yüzde 9.22 oranında gerçekleşti. XRP kripto para biriminde ise dünkü kazançların üzerinde kademeli yükseliş devam etti ve yüzde 2.41 oranındaki yükselişle 0.48 dolara çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle