Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Ekim 2021

  Haftanın ilk işlem gününde Bitcoin fiyatındaki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürmeye yetti. Bir süredir düzeltme gören BTC fiyatında yeniden yukarı yönlü hareketin başlaması altcoin piyasasını da hareketlendirdi. Kripto para piyasasının genelinde yükseliş sinyalleri devam ederken basına olumlu haberler yansıdı.

  25 Ekim 2021 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından Mastercard’ın çok önemli bir kripto para hamlesi hazırlığında olduğu öğrenildi. Mastercard'ın dijital ortaklıklardan sorumlu yöneticisi Sherri Haymond, kısa süre içinde sistemlerini kullanan banka ve işletmelerin kripto para hizmetleri verebileceğini belirtti.  Dev şirketin bu hamle kapsamında kripto para hizmet sağlayıcısı Bakkt ile ortaklık kurması bekleniyor.

  Kore basınında yer alan habere göre, yönetimi altında 40 milyar dolarlık varlık bulunan The Korean Teacher’s Credit Union, gelecek yıl Bitcoin’e yatırım yapabilir. Şirketin doğrudan Bitcoin satın almayacağı, ancak Bitcoin ETF’leri aracılığıyla yatırım yapacağı öne sürüldü.

  ABD’de popüler olan kripto paraların açık artırma usulüyle yapılan satışlarına bir örnek Almanya’dan geldi. 21 bin Euro’dan başlayan satışta verilen en yüksek teklif ise 27 bin 500 Euro olmasıyla dikkat çekti. Avrupa’da kripto para benimsenmesini artıran bu etkinlik yatırımcıları heyecanlandırdı. 

  Geçen ay NFT özelliğini duyuran Twitter. NFT'lerin profil fotoğrafına entegre edilebilmesinin ardından yeni bir hazırlığa başladı. Sosyal medya platformunda profil sayfasına koleksiyon bölümünün ekleneceği ve detaylı şekilde profil sahibinin ürünlerine bakılabileceği belirtildi. Bu gelişmenin kripto para sektörü için çok önemli olduğu belirtildi. 

  Altcoinlerde ise Solana (SOL) fırtınası esmeye devam ediyor. Solana, yaşadığı son yükseliş dalgası ile birlikte piyasa değeri açısından XRP’yi geride bırakarak altıncı sıraya yerleşti. Bu gelişme SOL yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 4.27 oranında yükselişle 63.143 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 4 bin dolar üzerinde tutunmayı başardıktan sonra yükselişine devam ediyor. Popüler altcoin projelerinin hepsinde yükseliş sinyalleri takip edilirken günün en çok kazandıran altcoini yüzde 12.65 değer kazanan Solana oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle