Kripto Para

Cardano kurucusu hedeflerini anlattı: ETH’ye rakibiz

  Altcoin piyasasının önde gelen altcoinlerinden Cardano (ADA), kurucusu Charles Hoskinson tarafından övgü ile anıldı. Hoskinson, gerçekleştirdiği son röportajda Cardano’nun 5 yıldır belirlenmiş olan büyük hedeflere ulaşmaya hazırlandığını ifade etti.

  Kripto para piyasasında Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlilikleri, piyasada belirleyici unsurların başında geliyor. Bitcoin’in fiyat performansları altcoinlerin de yön belirlemesinde etkili oluyor. Ancak önde gelen bazı altcoinler arasında, farklı bir kulvarda farklı bir mücadele yaşanıyor. Lider altcoin Ethereum’un (ETH) rakibi olarak gösterilen altcoinler arasında bu alanda hiç dinmeyen bir mücadele yaşanıyor.

  Bu altcoinler, piyasa değeri bakımından 3. sırada bulunan Binance Coin (BNB), 4. sırada bulunan XRP, 6. sırada bulunan Cardano (ADA) ve 8. sırada bulunan Polkadot (DOT) olarak gösteriliyor. Listede sıralamanın değişken olması, bu alandaki mücadelenin de dinamik kalmasını sağlıyor. Bu mücadelelerde şu ana kadar gösterdiği performanslar ile dikkat çekmeyi başaran ADA için, kurucusu Charles Hoskinson’dan övgü dolu sözler dile getirildi.

  Hoskinson: “1 Ayda Cardano’da 10 Binden Fazla Token Çıkarıldı”

  Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Forbes ile bir röportaj gerçekleştirdi. Hoskinson, açıklamalarında ADA’nın 2016 yılından bu yana tamamen belirlenmiş olan hedeflere ulaşmaya hazırlandığını dile getirdi. Hoskinson’a göre 2021 yılında akıllı sözleşme platformu önemli kilometre taşlarına ulaşacak. Bu kulvarda yol almaya devam eden ADA için Hoskinson son gelişmeleri paylaştı.

  Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hoskinson şu ifadelere yer verdi:

  “Bu yıl, 2016’dan bu yana bir araya geldiğimiz ve hayalini kurduğumuz her şeyi ortaya koyduğumuz, bir çeşit içindekileri taşırma yılı oldu. Bu taşmanın içeriğinde yönetişim yığınlarımız, akıllı sözleşmeler, meta veri standardımız, token basımı ve tam merkeziyetsizlik gibi şeyler yer alıyor. Biz neredeyse tüm hedeflerimize ulaştık. Artık yerel bir token’ımız var, meta verileri de yaptık. Sadece bir ay içinde Cardano’da on binden fazla token çıkarıldı. Bu akıllara durgunluk veriyor.”

  ETH Rekabetindeki Çalışmaları Anlattı

  Hoskinson, öte yandan ETH ekosistemine rakip olmayı hedefleyen projelerde de çabaların devam ettiğini ifade etti. Hoskinson konuya ilişkin olarak “Ethereum laboratuvarında gördüğünüz DeFi, değiştirilemez token piyasalarını da yapıyoruz” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle