Kripto Para

Winklevoss ikizlerinden FED’e kinayeli gönderme

  Dünyanın ilk “Bitcoin milyarderleri” olan Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in (BTC) önünde hala çok bir uzun yol olduğunu düşünüyor. Bitcoin 10 yılda çok ciddi ölçülerde değer artışları yaşayarak rekorlar kırdı. Ancak Winklevoss ikizleri Bitcoin’in hala en az 10 kat daha değerlenebileceğini iddia etti.

  Tüm dünya Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerini, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e açtıkları dava ile tanımıştı. İkizler, Zuckerberg’in Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiası ile Zuckerberg’e dava açmıştı. Bu davadan 65 milyon dolar kazanan ikizler, 2013 yılında bu paranın 11 milyon dolarlık bölümü ile Bitcoin (BTC) yatırımı yapmıştı. İkizler ilk kez BTC aldıklarında, BTC’nin fiyatı 120 dolardı. Winklevoss kardeşler aldıkları 100 bin Bitcoin ile 2017 yılında ilk “Bitcoin milyarderleri” unvanını kazandı.

  Winklevoss Kardeşlere Göre BTC En Az 10 Kat Daha Değerlenecek

  Bitcoin’in, Winklevoss kardeşlerin hayatlarını değiştirdiğini söylemek mümkün. Bu nedenle ikizlerin yıllardır Bitcoin’e karşı desteği de çok büyük. Her fırsatta bunu belli eden ikizler, sık sık da Bitcoin fiyat tahminleri ile gündeme geliyordu. Benzer şekilde ikiz kardeşler, yine Bitcoin açıklamaları ve iddiaları ile gündeme geldi. Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in hala en az 10 kat değerleneceğini düşünüyor.

  İkizlerin yatırım yaptığı dönemde 1 BTC 120 dolar civarındaydı. Bugün ise Bitcoin, yaklaşık iki hafta önceki çok büyük gerilemeye rağmen 35 bin dolar civarında. Bu muazzam değer artışı anlaşılan Winklevoss kardeşlerini hala tatmin etmiyor. Zira ikizler, Bitcoin’in bu konuda gideceği daha uzun yollar olduğunu düşünüyor.

  İkizlerden Fed’e Kinayeli Gönderme

  Geçtiğimiz günlerde Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında açılış konuşmacılarından olan Winklevoss ikizleri, burada yaptıkları açıklamalarda Bitcoin’e olan güvenlerini ve desteklerini bir kez daha gösterdi. Aynı zamanda kripto para borsası Gemini’nin kurucusu olan ikizler, BTC sahibi olduklarını hatırlattı ve BTC fiyatı 500 bin dolar olana kadar bekleyeceklerini dile getirdi. Ayrıca ikizler ABD dolarını da “shitcoin” olarak tanımladı.

  Winklevoss ikizleri, BTC’nin çok yüksek bir potansiyeli olduğunu düşündüklerini dile getirdi. Onlara göre BTC, altının daha iyi bir versiyonu. Kardeşler, pandemi dönemindeki politikalarından dolayı Fed’i de kinayeli şekilde “En büyük Bitcoin destekçisi” olarak nitelendirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle