Kripto Para

Ripple aleyhinde dava açan SEC’ten ilginç değişiklik

  Ripple şirketinin danışmanı, SEC’in meşhur XRP davasındaki suçlamaları konusunda değişikliğe gittiğini açıkladı. Sosyal medyada yapılan duyuru, XRP yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı…

  Kripto para sektöründe yakından takip edilen Ripple ile SEC arasındaki 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası, gündemdeki önemini koruyor. Sadece XRP yatırımcılarının değil, kripto para topluluğunun da ilgilendiği bu dava hakkında önemli gelişmeler yaşandı. Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in Ripple suçlamaları konusunda değişikliğe gittiğini Twitter üzerinden duyurdu.

  22 Şubat tarihinde SEC ile Ripple arasındaki menkul kıymet davasının ön duruşması gerçekleştirilecek. Söz konusu davaya sayılı günler kala, SEC davadaki suçlamalarında bazı değişikliklere gittiğini açıkladı. Bu konuyu kripto para basınına duyuran Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty önemli açıklamalarda bulundu.

  SEC Davasında Dikkat Çeken Değişiklik

  Alderoty’nin kişisel Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalar, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Ripple’ın avukatı şu ifadeleri kullandı: “Çoğunuzun görmüş olduğu gibi, SEC bugün şikayetinde değişiklik yaptı. Tek bir yasal iddia kaldı: XRP’nin belirli dağıtımları bir yatırım sözleşmesi oluşturdu mu?”

  Kripto para sektöründe yakından takip edildiği üzere, Ripple’ın XRP konusundaki ana argümanı, XRP’nin hisse senedine benzer yapıda olmamasıydı. Şirket, XRP’yi yatırım sözleşmesi fonksiyonunda görmüyor. Bu konuyla ilgili görüş bildiren kripto para dünyasının önemli ismi Celil Öztürk, şunları aktardı: “Davada SEC’in ana argümanının XRP’nin yatırım sözleşmesi niteliği taşıyıp taşımadığına odaklanacağını ifade etmiş.”

  XRP Davasında Sonucu Etkiler Mi?

  Kripto para yatırımcıları, SEC’in davadaki suçlamalar konusunda değişikliğe gitmesinin davanın sonucuna nasıl etki edeceğini merak etmeye başladı. Kripto para hukukçuları ve analistleri XRP davasının sonuçlarını değerlendirirken bu gelişmeyi de göz önünde bulundurmaya başladı.

  Bu alanda kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Timothy Peterson şunları söyledi: “SEC ve Ripple davası değişikliği hakkında birçok yanlış bilgi var. Bu tür değişiklikler yaygındır ve bu davayı maddi olarak ilgilendirmez. İddia edilen ihlallere ve yardım talebine bakıldığında, Aralık ayındaki dosyalama ile bugünkü arasında hiçbir değişiklik görülmüyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle