Kripto Para

Yanlış duymadınız… Bitcoin aya gönderiliyor!

  Bitcoin aya çıkacak ifadeleri kullanıldığında muhtemelen aklınıza fiyatının yükseleceği geliyor. Fakat bu kez gerçek anlamda bir şirket, BTC hazine sandığını aya göndermek istiyor. İşte Bitcoin’in ay macerasının detayları…

  Kripto para ekosistemi bir kripto para birimi için “aya gidecek” ifadelerini duyduğunda aklına ilk olarak fiyatların hızla yükseleceği gelir. Fakat sosyal zeka konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan LunarCrash, Bitcoin’i (BTC) gerçek anlamda aya göndermeye hazırlanıyor! 62 BTC’lik bir hazine sandığını aya göndermek istediğini açıklayan LunarCrush, şartları ve programın ayrıntılarını açıkladı.

  BTC Ödüllü Bir Ay Programı!

  Nakamoto_1 adı verilen Bitcoin ödülü programını duyuran LunarCrush, yaklaşık 1,76 milyon dolar değerindeki 62 BTC ödülü vereceğini söyledi. Bu yıl uzaya fırlatılacak olan Lunar Outpost MAPP Rover’a kazınmış bir kripto cüzdanının özel anahtarını alan ilk uzay gezgini bu ödülü kazanabilecek ve bunu başarmak için şeffaf bir süreç yönetilecek!

  LunarCrush, bir NFT koleksiyonunun satışı yoluyla projeyi finanse etmek istiyor. Bu amaçla Lunar Outpost, animasyon stüdyosu Golden Wolf ve Bitcoin geliştirici araçları şirketi Hiro ile ortaklık bile kurdu. Firma, “gelecek nesil gezegenler arası keşiflere ilham vermek” misyonu ile projeyi hayata geçirirken bunun bir ütopya olmadığını iddia etti.

  “Yeni Bir Keşif Çağının Kilidini Açmak İstiyoruz”

  LunarCrush tarafından yapılan basın açıklamasında konuşan CEO Joe Vezzani, “Görünüşte ulaşılamaz bir hedef ortaya koyduğunuzda, gerçekleşen yenilik inanılmaz olabilir. Amacımız, insanlara yeni bir keşif çağının kilidini açacak topluluklar oluşturma konusunda ilham vermek.” diyerek proje ile amaçladıkları yenilik hakkında bilgi verdi.

  Lunar Outpost adına açıklama yapan Baş Strateji Sorumlusu Dr. Forrest Meyen ise, “Bazılarına tuhaf gelecek şeyler, uzun zamandır zihin dışında keşfedilmemiş yeni ufuklar açacaktır. Gelecek nesiller bizi gezegenler arası keşif ve maceranın öncüleri olarak görecek.” şfadeleri ile iddialı bir konuşma yaptı.

  Ödülden Herkes Yararlanabilir!

  Bu yılın dördüncü çeyreğinde bir SpaceX roketi aracılığı ile teslim edileceği söylenen ödülü kimlerin kazanabileceği konusunda da oldukça adil davranıldı. Proje, tam şeffaflığı sağlamak için geziciye yapıştırılan özel anahtarın gravür sürecini tam olarak belgelemeyi planlıyor. Lunar Outpost MAPP Rover aya indiğinde ise ödül, ona ulaşmak için bir plan tasarlayıp uygulayabilen herkes tarafından kullanılabilir olacak!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle