Amerikanlılar teşvik parası ile ne yapacaklar? Anket sonuçları

  ABD’de uzun zamandır tartışılan 1.9 trilyonluk teşvik paketi geçen hafta onaylandı. Mizuho Securities tarafından yapılan bir anket ise teşvik paketi ile verilen paranın Bitcoin’e akacağını gösterdi. 235 kişi ile yapılan ankette katılımcıların büyük kısmı Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor.

  Covid-19 salgınının ekonomik etkilerini sürdürmesi nedeni ile başta ABD olmak üzere hükümetlerin destekleyici politikaları devam ediyor. Bu destekleyici politikalar arasında en çok dikkat çeken ise ABD’de uzun süredir Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında tartışma yaratan teşvik paketi oldu. 1.9 trilyonluk teşvik paketi geçen hafta ABD Başkanı Joe Biden tarafından onaylandı.

  Joe Biden’in teşvik paketini onaylaması ile beraber kripto para piyasasında yaşanacak değişim de tartışma konusu oldu. Covid-19 salgın sürecinin ilk döneminde verilen teşvik paketi ile kripto para birimleri önemli yükselişler yaşamıştı. ABD’li vatandaşların bu destekleri yine kripto para piyasasında değerlendirmesi bekleniyor. Mizuho Securities tarafından yapılan ankette yardımların Bitcoin’a akacağını gösterdi.

  Fonlamanın büyük kısmı Bitcoin’e gidecek

  Mizuho Securities 1.9 trilyonluk ABD teşvik paketinin vatandaşlar tarafından nasıl değerlendirileceği ile ilgili bir anket düzenledi. Yıllık geliri 150 bin doların altında olan 235 kişi ile yapılan anket teşvik paketinden gelecek maddi desteğin belli bir kısmının Bitcoin ve hisse senetlerine akacağını ortaya koydu. Kişi başı en az 1400 dolar olacak ödemeler kripto para piyasasını hareketlendirecek.

  Yapılan anket sonuçlarında ABD’li vatandaşlara verilecek olan 400 bin dolarlık fonunun yüzde 10 gibi azımsanmayacak bir miktarının hisse senedi ve Bitcoin yatırımlarına gideceği ortaya çıktı. Ankete katılan kişilerin yüzde 40’ı bu fon ile hisse senedi ya da BTC yatırımı yapacağını açıklarken, katılımcıların yüzde 60’dan fazlası ise direkt olarak BTC yatırımı yapacaklarını belirtti.

  Bitcoin alımları 40 milyar doları aşabilir

  Anket sonuçları ile ilgili Mizuho Securities analistlerinden Dan Dolev açıklama yaptı. Teşvik paketi ile verilecek teşvik çeklerinin Bitcoin yatırımları için kullanılacağını açıklayan analist, bu yatırımların 40 milyar doları aşabileceğini belirtti. Dan Dolev bunun düşük gelirli ailelere verilecek yardım üzerinden hesaplandığını, yüksek gelirli ailelere daha fazla destek verildiğini de belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle