Kripto Para

Avustralya’daki kripto para anketinin sonuçları şaşırttı!

  Avustralyalı Y kuşağının önemli bir kısmı, kripto para yatırımlarının gayrimenkul yatırımlarından daha iyi olduğunu düşünüyor. Kripto para piyasasındaki hareketlilik devam etse de yatırımcıların kripto para birimlerine karşı talebi giderek artıyor…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilmesine rağmen yatırımcılar geleneksel tasarruflar yerine kripto para yatırımına önem veriyor. Popüler kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir anket, sayıları giderek artan genç Avustralyalıların kripto para yatırımlarına bakışlarını gözler önüne serdi. 

  Kraken borsasının anketine katılan Avustralyalı gençlerin neredeyse dörtte biri geleneksel nakit tasarruflarda paranın değerinin düştüğü endişesine sahip olduğunu söyledi. Araştırma ankete katılan Avustralyalıların yüzde 22’sinin kripto para birimlerine yatırım yapmanın geleneksel tasarruf yöntemlerine kıyasla daha kolay ve faydalı bir yol olduğuna inanıyor. 

  Her 5 Kişiden 1’i Kripto Para Sahibi

  Kripto para anketine katılan her 5 kişiden biri, şu anda kripto paralara sahip ya da daha önceden sahip olduğunu açıkladı. Öte yandan katılımcıların yüzde 14’ü de şu anda aktif bir kripto para portföyüne sahip olduklarını açıkladı. Bu yatırımcıların yaklaşık yüzde 85’i de daha fazla kripto para satın almayı planladıklarını söyledi. 

  Kraken Avustralya Genel Müdürü Jonathon Miller, ülkedeki gençlerin kripto para sektörüne duydukları ilgiyi şu şekilde açıkladı: “Avustralyalılar halen yatırıma karşı bazı geleneksel tutumlarını sürdürüyorlar. Mülkiyet kültürel bir norm ve çoğu yatırımcı için istek listesinde üst sıralarda yer alıyor, ancak satın alınabilirlik bir sorun olmaya devam ettikçe, daha fazla gencin servetini büyütmek için başka seçenekler aradığını görüyoruz.”

  Avustralya’da Kripto Para Yatırımları Artıyor

  Geleneksek tasarruflara yerine kripto para yatırımını tercih eden Y kuşağının sektöre olan ilgisi de giderek artıyor. Bu konuda araştırma anketini yöneten Kraken Avustralya Genel Müdürü Jonathon Miller, ülkedeki dijital varlıklara yaklaşım konusunu değerlendirdi. Miller’a göre ülkenin büyük ölçüde y kuşağından gelen talep nedeniyle kripto para piyasasında ki büyüme devam edecek.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle