Kripto Para

Uluslararası yatırım bankası kripto para hizmeti sunacak

  Dünyada kurumsal ve bireysel müşterilerine kripto para hizmeti sunmayı planlayan bankaların sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak İsviçre’nin çok uluslu yatırım bankası UBS de varlıklı müşterilerine özel kripto para hizmetini başlatmaya hazırlanıyor…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimlerine olan kurumsal ve bireysel ilgi de giderek artıyor. Kripto para yatırımı yapmak isteyen kullanıcılar, müşterileri olduğu bankalardan bu hizmetleri talep etmeye başladı. Dünyada kurumsal ve bireysel müşterilerine kripto para hizmeti sunmayı planlayan bankalar arasına UBS de eklendi.

  İsviçre merkezli çok uluslu yatırım bankası UBS, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti seçeneği sunmaya hazırlanıyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre banka henüz bu planı netleştirmedi ve erken evrede araştırmalar yapıyor. Öte yandan UBS tarafından varlıklı müşterilerine sunulacak kripto para hizmetinin hangi seviyede olacağı da henüz netlik kazanmadı. 

  Sınırlı Şekilde Kripto Para Yatırımı Yapılabilecek

  Kanada merkezli kripto para platformlarında yer alan haberlerde, şirkete yakın isimlerden edinilen bilgiler paylaşıldı. Kripto para piyasasının son derece volatil olması sebebiyle bankanın müşterilerine kripto para alım satım hizmetini sınırlı bir şekilde sunacağı öne sürüldü

  İsviçre merkezli çok uluslu yatırım bankası UBS, müşteri portföyünün çok küçük bir kısmıyla bu yatırımın yapılmasına izin verecek. Aynı zamanda yatırım direkt olarak değil, üçüncü taraf araçlar kullanılarak gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere ABD ve dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citibank da geçtiğimiz haftalarda kripto para hizmetleri vermeye hazırlandığını duyurmuştu.

  BTC Hizmeti Veren Bankaların Sayısı Artıyor

  Citibank dışında müşterilerinden gelen yoğun ilgi nedeniyle kripto para alım satım ve saklama hizmetleri sunma planı içinde olan pek çok küresel banka bulunuyor. Özellikle Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon’un başını çektiği birçok banka da kripto para hizmeti sağlayacak. Kripto paralara yönelik ilgi giderek artarken bankalar da bu talebi fırsata çevirmek için harekete geçiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle