Kripto Para

Amerikalı bankalar kripto para sektörüne akın ediyor

  ABD’nin en köklü bankası olan Bank of New York Mellon, kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. Kurumsal müşterilerine kripto para hizmeti sağlamak için hazırlık aşamasında olan dev banka öncesinde Fireblocks şirketine yatırım yaptı.

  1784 yılında kurulan dev banka Bank of New York Mellon yönetimi altında 41.1 trilyon dolarlık varlık bulunduruyor. Dev bankanın kripto para piyasasına adım atacağı daha önce gündeme gelmişti. ABD’nin köklü bankası kripto para hizmetlerine başlamadan önce Fireblocks şirketine yatırım yaptı. Popüler kripto para şirketleri arasında yer alan Fireblocks ise kripto paraların güvenli şekilde saklanmasına ve transfer edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bankanın kripto para hizmeti vereceği dönemde şirketten fayda sağlamaya yönelik yatırım yaptığı düşünülüyor.

  Kripto para sektörüne son dönemlerde kurumsal ilginin artması ile beraber bankalar da kripto para sektörünün bu yükselişinden pay almak için harekete geçti. ABD’nin en köklü bankası Bank of New York Mellon da bu fırsatı değerlendirmek isteyen bankalar arasında yerini aldı ve kripto para piyasasına yönelik ilk adımını attı. Fireblocks şirketine yatırım yapan bankanın kripto para işlemlerine ne zaman başlayacağı ise merak konusu oldu. Bu yatırım ile Fireblocks şirketinin değeri de büyük ölçüde yükseldi.

  Kripto para şirketi Fireblocks’un toplam değeri 900 milyon dolara ulaştı

  Bank of New York Mellon bankasından aldığı yatırım ile tekrar gündeme gelen Fireblocks şirketi 2018 yılında kuruldu. İsrail’deki bir grup eski istihbarat çalışanı tarafından kurulan dev şirket, o dönenden bu yana birçok büyük kuruluştan yatırım alıyor. Bugüne kadar yatırım aldığı isimlerin içinde Coatue Management LLC ve Ribbit Capital gibi kişiler de bulunan şirket, Bank of New York Mellon’dan aldığı yatırım ile toplam 900 milyon dolar değerine ulaştı.

  Bank of New York Mellon ABD’de kripto para hizmeti vermeye hazırlanıyor

  Bank of New York Mellon şirketinin bu yatırımının arkasında kripto para hizmeti vermeye yönelik çalışmaların yer aldığı düşünülüyor. Banka yöneticilerinden Roman Regelman daha önce kripto paralara yoğun bir talep olduğunu açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle