Kripto Para

Ukraynalı süpermarket devi kripto ödemeyi kabul edecek!

  Ukrayna’nın önde gelen süpermarket zinciri Varus’ta kripto topluluğunu sevindirecek önemli bir adım atıldı. Kripto para ödemelerini başlatmaya hazırlanan Varus, Binance ile ortaklık kurarak önemli bir adım attı. Artık Varus’ta yapılan alışverişler Binance Pay cüzdanı aracılığı ile ödenebilecek.

  Ukrayna’nın süpermarket devi Varus kripto ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor! Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile kurulan ortaklık sonrası Varus, müşterilerinin yaptıkları harcamaların tahsilatlarında Binance Pay cüzdan aracılığı ile kripto para kullanımına izin verecek.

  Ukrayna’da 9 Şehirde Binance Pay Kullanılabilecek

  Ukraynalı süpermarket zinciri Varus’un dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ortaklığı, kripto kullanımına bir perakende daha kazandırarak benimsenme adına önemli bir gelişme olarak basına yansıdı. Varus, Binance Pay cüzdanı aracılığıyla müşterilerin çevrimiçi olarak yiyecek sipariş verebilmelerine ve fatura ödemelerine izin vrecek.

  Şu anda dokuz şehirde müşterilerine hizmet veren Varus, Binance ve Varus uygulamalarının kullanımı ile kripto ödemelerinin kabulüne başlıyor. Ukrayna’da kripto ile Varus’tan harcama yapılabilecek şehirler ise Kyev,Dnipro, Zaporizhzhia, Kamianske, Nikopol, Pavlograd, Vyshorod, Brovary ve Kryvyi Rih olarak aktarıldı.

  “Ukrayna’nın Bunu Yapacak Kapasitesi ve Kararlığı Var”

  Varus’un müşterilerine sunduğu yeni ödeme seçeneğini kullanmak isteyen süpermarket müşterileri, iOS veya Android cihazlarına Binance uygulamasını indirerek kolayca kripto ile ödeme yapabilecekler. Varus web sitesi üzerinden verilen siparişler için her üründe geçerli olan bu ödeme yöntemi, 500 Ukrayna grivnası değerinde herhangi bir siparişin Binance Pay ile ödenmesi halinde 100 Ukrayna grivnası ödülün verildiği bir promosyon kampanyasını da birlikte başlattı.

  Ülkede kripto hizmetlerine yönelik atılan adımlar Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından da takdir topluyor. Buterin, “Ukrayna vatandaşları bu teknolojiyle aktif olarak ilgileniyorsa ve gelişimine katkı sağlamaya karar verirlerse, bir ülkenin Web3 merkezi haline gelebileceğini göreceğiz. Ukrayna’nın bunu yapacak hem kapasitesi hem de kararlılığı var.” ifadeleri ile Ukrayna’nın Web3 gelişmelerinden övgüyle bahsetti.

  Ağustos Ayında Whitepay Kripto Ödeme Adımı Atmıştı

  Ukrayna’da kripto ile ödeme hizmeti giderek yaygınlaşıyor. Varus’un attığı adım öncesi tarih Ağustos ayını gösterdiğinde, Ukraynalı teknoloji mağazaları, Whitepay ile kripto ödemelerini başlatılmıştı. Technoezh ve Stylus gibi Ukraynalı markalarda müşteriler, kripto para birimi ile siparişlerinin ödemelerini yapabiliyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle