Kripto Para

Sinema devi BTC ile ödeme seçeneğini başlatıyor!

  Sinema sektörünün en büyük şirketlerinden AMC, kripto para sektörünün giderek büyümesi karşısında sessiz kalamadı. AMC şirketi de müşterilerine Bitcoin ile ödeme seçeneği sunan dünyaca ünlü şirketler kervanına katıldı…

  Sinema zinciri AMC şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sinemaseverlerin biletlerini ve atıştırmalıklarını yıl sonuna kadar Bitcoin ile ödemesine olanak tanıyor. Dev firmadan yapılan duyuruda müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapabilecekleri teknolojiyi sunmaya başlayacağı belirtildi. AMC CEO’su Adam Aron konuyla ilgili şunları aktardı:

  “Blockchain ve kripto para hakkında, bundan önceki on yılda öğrendiğimden daha fazlasını son altı ayda öğrenmek zorunda kaldım. AMC’nin bu yeni gelişen kripto para birimi evrenine nasıl katılabileceğini araştırdığını ve potansiyel olarak kazançlı fırsatlar bizi oldukça ilgilendiriyor.”

  ABD’deki Sinemalarda BTC ile Ödeme Devri

  ABD’de en büyük sinema zincirlerinden biri olan AMC şirketinin bu hamlesi, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Bu hamle sayesinde müşteriler, tüm ABD sinemalarında BTC kullanarak çevrimiçi bilet ve imtiyaz satın alabilecekler. Şirketin CEO’su Aron sözlerine şunları ilave etti: 

  “Her halükarda Bitcoin’i kabul etmek için BT programlamasını yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bu yüzden, şu anda ABD sinemalarımızda çevrimiçi satın almalar için Apple Pay ve Google Pay’i kabul etmek için de aynı anda kodluyoruz.” Bu açıklamalar ülkedeki Bitcoin yatırımcıları tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 

  Amazon BTC Kabul Edecek Mi?

  Kripto para piyasasında olumlu sinyaller devam ederken, geçtiğimiz haftalarda bir Amazon iş ilanı haberi de Bitcoin’in yükselmesine neden olmuştu. şirket sözcüsü kripto para sektöründeki yenilikleri takip ettiklerini ve Amazon’un bu konuda neler yapabileceğini araştırdıklarını şöyle ifade etti:

  “Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyoruz. Ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine sunmayı umuyoruz.” Daha sonra, ödeme ekibinin “yeni yetenekler” geliştirmesine yardımcı olması beklenen bir “dijital para birimi ve blockchain ürün lideri” işe alındığı duyuruldu. Bu gelişmeler yatırımcıları heyecanlandırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle