Kripto Para

BTC son 3 ayda dolara diş geçiremedi!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 3 ayda dolar karşısında yüzde 40’lık düşüş yaşadı. Bu performans, Bitcoin’in 2018 yılından bu yana yaşadığı en kötü çeyrek olarak tarihe geçti…

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken Bitcoin (BTC) fiyatının son dönemdeki performansı yatırımcısını memnun etmedi. Son 3 ayda ABD dolarına diş geçiremeyen lider kripto para birimi yüzde 40 oranında düşüş yaşadı. Bu veriler Bitcoin piyasasında yeni bir gelişmeyi daha yaşattı.

  Bitcoin için 2021 yılının 2. çeyreği, önceki ayı piyasasının sona erdiğinin işareti olarak kabul edilen 2018 yılının 4. çeyreğinden beri en kötü çeyrek olarak tarihe geçti. Son derece dalgalı bir 3 aylık dönem yaşayan en büyük kripto para birimi bu performansıyla yatırımcısını da tedirgin etti.

  2018 Yılından Beri En Kötü Çeyrek

  2018 ayı piyasasının sona ermesinden bu yana Bitcoin fiyatında en kötü 3 aylık performans yaşandı. BTC/USD paritesi 2014’ten bu yana üçüncü en kötü çeyreğini de kapatarak dikkat çekti. Bitcoin fiyatı nisan ayının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak (ATH) 56 bin dolar seviyesine tırmanmıştı.

  Bu şekilde çarpıcı bir performans ortaya koymasına rağmen Bitcoin fiyatında o tarihten bu yana yüzde 41 oranından fazla değer kaybı yaşandı. Kripto para piyasasında ortaya çıkan düşüş odaklı verilerle birlikte BTC bugüne kadar yaklaşık yüzde 20 artış göstermesiyle de yatırımcılarını umutlandırıyor.

  2014’ten Beri En Kötü Üçüncü Çeyrek 

  Bitcoin’in gösterdiği performans, kripto para piyasasına sonradan giriş yapanlar için adeta bir kabusa döndü. Bu sene çok pozitif ve umutlu bir başlangıç yapan lider kripto para birimi Nisan ayının ilk haftalarında 65 bin dolara kadar çıktı

  Elon Musk’ın Tesla şirketi için Bitcoin ödemelerini devre dışı bıraktığını açıklamasının yanı sıra Çin’den gelen FUD akımı kripto para piyasasını darmadağın etti. Bu süreçte 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin fiyatı piyasaya sonradan girenler için acı bir tecrübe oldu. Son 3 aylık performans, Bitcoin’de 2014’ten bu yana en kötü üçüncü çeyreği yaşattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle