Kripto Para

BTC 40 bin doların altına düşmedikçe endişelenmem - Novogratz

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde yaşadığı değer kayıplarıyla yatırımcılarını ve genel anlamda sektörü endişelendirdi. Ancak Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC 40 bin dolar altına gerilemediği sürece endişelenmeyeceğini açıklayarak, bu konuda umutlu olduğunu gösterdi.

  Bitcoin (BTC), oldukça verimli geçirdiği Ağustos ayından sonra Eylül ayı başlarında 50 bin dolar üzerini test etmeye başlamıştı. Ardından 7 Eylül tarihinde 52 bin 900 dolar seviyesine dokunan BTC, aynı gün TSİ akşam saatlerinde gelen düşüşlerle 43 bin dolar bandına kadar gerilemişti. BTC’de yaklaşık 10 bin dolarlık değer kaybının dakikalar içinde görülmesi, piyasada genel anlamda endişelere yol açtı. Sonradan dalgalı fiyat hareketleri sergilemeye devam eden BTC için, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’dan sıra dışı bir açıklama geldi.

  Piyasada Endişe Hakim Ama Herkes İçin Geçerli Değil

  21 Eylül tarihinde CNBC ile röportaj gerçekleştiren ve BTC desteği ile tanınan ünlü CEO Novogratz, söz konusu röportajda bazı şartlar altında BTC düşüşlerinin kendisini endişelendirmeyeceğini ifade etti. Novogratz, piyasadaki son fiyat düzeltmelerine ilişkin yaptığı açıklamalarıyla, piyasada görülen panik havasını ve korkuyu gidermeye çalıştı. Mike Novogratz’ın yanı sıra, piyasada her ne kadar endişe hakimiyeti olsa da birçok analistin ve piyasa yorumcusunun, endişeye kapılmadığı biliniyor.

  Novogratz’a Göre Mevcut Geri Çekilmeler “Sağlıklı Düzletme”

  BTC hafta başından sonra yaklaşık %10 oranında değer kaybetti. Bu değer kayıpları haliyle altcoin piyasasını da benzer şekilde etkiledi. Söz konusu son değer kayıplarının arkasındaki en büyük etkenin ise Çin merkezli deva gayrimenkul şirketi Evergrande’nin battığı yönünde ortaya çıkan iddiaların olduğu biliniyor. Ancak Novagratz, bu düşüşlerin piyasa için “sağlıklı bir düzeltme” olduğunu düşünüyor. Ünlü CEO’ya göre bu düzeltmeler sonrası BTC yeniden yükselişe geçerek piyasaları da beraberinde yükselişe geçirecek.

  Novogratz, BTC ve ETH İçin Kritik Seviyeleri Söyledi

  BTC fiyatına ilişkin teknik yorumlarda da bulunan Mike Novogratz, söz konusu röportajında BTC için kısa vadede takip edilmesi gereken en önemli fiyat seviyesinin 40 bin dolar olduğunu dile getirdi. BTC’de bu seviyenin altı görülmediği sürece endişelenmeyeceğini ifade eden ünlü CEO, öte yandan Ethereum (ETH) için de bu seviyenin 2 bin 800 dolar seviyesi olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle