Kripto Para

Bitcoin hakkındaki bu gerçeği ilk kez duyacaksınız!

  Lider kripto para birimi için bir fenomene dönüşen pizza satın alma hakkındaki gerçek eksik mi? Sosyal medyadan paylaşılan bir görsele göre Bitcoin, ilk kez pizza satın almak için kullanılmamış olabilir! Bu iddia BTC’nin ilk gerçek dünya kullanımını değiştireceğe benziyor…

  Bitcoin’in (BTC) ilk gerçek dünya kullanımının pizza satın almak olmadığını kabul etmeye hazır mısınız? Toplulukta ortaya atılan bir iddiaya göre lider kripto para birimi ilk kez bir JPEG satın alması için kullanılmış olabileceğini gösteriyor. Ortada dolaşan ekran görüntüsüne göre Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto da bu satışa yardımcı olmak için sahnede!

  Bitcoin İlk Kez Pizza Satın Almada Kullanılmadı!

  Bitcoin’in ilk kez pizza satın almak için kullanıldığı iddiası adete bir fenomene dönüştü ve özellikle her BTC yükselişin bu iddia doğrultusunda pizzaya ödenen tutar güncel olarak hesaplanıyor. Fakat kripto topluluğu Twitter üzerinden yapılan ilk gerçek dünya satın almasının pizza değil bir JPEG olduğu iddiasıyla sarsılmış durumda.

  Bağımsız geliştirici Udi Wertheimer tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, 1 BTC fiyatının 1 dolar olduğu dönemlerdeki bir satın almayı gösteriyor. Ekran görüntüsü henüz tarih yaprakları 24 Ocak 2010’u gösterdiğinde, 500 BTC karşılığı bir JPEG resminin satılmaya çalışıldığını iddia ediyor!

  Satoshi Nakamoto Sahnede!

  Bitcoin’in yaklaşık 1 dolar olduğu dönemlere ait olan bu ekran görüntüsünde JPEG ticareti için 500 dolar ödenmesi tartışılıyor. Bitcoin’in kurucusu Satohsi Nakamoto da satışın gerçekleşmesine yardım etmeye çalışıyor görünen bu paylaşım üzerinde ise tartışmalar sürüyor.

  Wertheimer, orijinal tweet’in hatalı olabileceğini kabul ederek bu iddianın yüzde 100 doğru kabul edilmemesi gerektiğini savundu. Wertheimer, JPEG’in 500 BTC karşılığında satışa çıkarıldığı ve 1 ay sonra adreslerinden aynı miktarda para aldıklarını fakat bahsi geçen BTC’nin ise bir bağış olarak yola çıkmış olabileceğini söyleyerek iddiaları muallakta bıraktı.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  İlk gerçek dünya kullanımı tartışmaya açılan lider kripto para birimi güne %bitcoin+usd% dolardan devam ediyor. Hafif yatay seyreden piyasalarda Bitcoin’in en büyük rakibi Ethereum (ETH) fiyatı ise %ethereum+usd% dolara gerilemiş durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle