Kripto Para

BTC toparlandı ama ayı piyasası sinyali var – Glassnode

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzunca bir sürenin ardından ilk kez 42 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Bu artış, gelecek dönemler için yatırımcılarda umutları artırırken, zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in hala ayı piyasasında olduğunu gösteren sinyaller olduğunu duyurdu.

  Bitcoin (BTC), Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesinde ATH belirledikten sonra düşüş eğilimine girdi ve 10 Kasım 2021 itibariyle Bitcoin fiyatında kademli düşüşler yaşandı. Bu süreçte 40 bin dolar barajının altına sarktıktan sonra çift yönlü dalgalı hareketler ortaya koyan Bitcoin, uzunca bir süredir de bu kritik direnci aşabilmek için fiyat mücadelesi veriyordu. Yeni haftada BTC’nin bir kez daha 43 bin dolar seviyesini aşması heyecan yaratırken, zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in hala ayı piyasasında olduğunu gösteren sinyaller olduğunu duyurdu.

  Glassnode BTC Verilerini Paylaştı

  Glassnode tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in hala ayı piyasasında olduğunu gösteren sinyallere yer verildi. Platform tarafından yapılan açıklamada, Asya bölgesinde oluşan satış baskısının Avrupa ve ABD’deki işlemleri de çok ciddi şekilde etkilediği belirtildi. Glassnode, Bitcoin’in haftalardır 42 bin dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir kapanış yapamıyor olmasının nedeninin de Asya bölgesindeki bu yoğun satış baskısının olduğunu belirtti ve Bitcoin’de bir ayı koşusu başlama ihtimalinin olduğuna dikkat çekti.

  “BTC Ayı Koşusuna Hazırlanıyor”

  Bitcoin 22 Mart 2022’de sert bir yükseliş başlatarak 43 bin dolar seviyesinin üzerini gördü ve bu BTC fiyatında, son 2 haftalık süreçteki en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedildi. Ancak Glassnode platformu, zincir üstü aktivitelerde hala yavaş görünüm olduğunu ve Bitcoin’in ayılar ile güçlü bir savaş verdiğini, bu aşamada toparlanma adına Bitcoin’in iyi bir performans ortaya koyduğunu belirtti. Platform ayrıca dünya üzerindeki yatırımcıların, bulundukları bölgelere göre farklı davranışlar ortaya koyduklarını da ifade etti.

  Satışların Çok Büyük Kısmı Asya’dan

  Analiz firması tarafından sunulan Bitcoin raporunda, alım yapan grubun büyük bir kısmını ABD ve Avrupa bölgesinin oluşturduğu belirtildi. Öte yandan satış yapan grubun çok büyük bir kısmının da Asya bölgesinde olduğu ifade edildi. Raporda, Asya kripto para piyasasının 2021 yılının 3. çeyreğinden bu yana alım konusunda çok zayıf hareketler gösterdiği ve tüm zincir üstü verilerde bir ayı koşusu sinyali görüldüğü belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle