Bitcoin fiyatında 100 bin dolar seviyesi için neler gerekli?

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında son birkaç aydır muhteşem bir yükseliş görülüyor. Volatilitenin yüksek olmasına rağmen Bitcoin tüm düzeltme hareketlerinin üstesinden gelmeyi başardı…

  BTC fiyatında zaman zaman görülen sert düzeltme hareketleri, genel trendin bozulmasını ve Bitcoin’de yönün değişmesini sağlayamadı. Bitcoin piyasasındaki genel yükseliş, yatırımcıların uzun vadeli beklentilerini de olumlu etkiliyor. Kripto para uzmanları, Bitcoin tutan yatırımcı sayısının yüksek olmasına dikkat çekerek BTC fiyatındaki rekor yükselişler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  Kripto para veri analiz şirketi Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre 3 aydan eski olmayan kripto paralar harcanmaya başlandı. Uzmanlar, piyasada son birkaç ayda işlem gören likit arzın genç kripto paralarla ilgili olduğunu ortaya koydu. Piyasada harcanan çıktıların yüzde 95’inden fazlası, 3 aydan daha genç kripto paralara ait hareketliliklerden oluşuyor. Bu durumda Bitcoin yatırımcılarının uzun vadeli bekleyişleri önem taşıyor.

  Bitcoin Uzun Vadeli ve Kısa Vadeli Yatırım Kıyaslaması

  Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatının 2021 yılı içinde 100 bin dolarlık hedef seviyesine ulaşabilmesi için yatırımcıların Bitcoin duyarlılığına önem veriyor. Glassnode verileri, BTC’nin uzun vadeli ve kısa vadeli tutucu yatırımcıları arasındaki ince farkı gözler önüne seriyor: “Mevcut kısa vadeli sahipler, talebi güçlü olmaya devam ediyor ve uzun vadeli sahipler kripto paraları kademeli olarak ve yavaşlayan oranda serbest bırakıyor.”

  Her iki grubun da yükseliş eğiliminde olduğuna dikkat çeken Glassnode analistleri, uzun vadeli Bitcoin tutan yatırımcının daha büyük arza sahip olduğunu söyledi. Uzun vadeli BTC sahipleri, ocak ayındaki rekor yükselişe kıyasla çok büyük oranda nakit para kazanamıyorlar. 

  Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Hareketi

  Piyasa verilerinin Bitcoin uzun vadeli sahiplerinde pozisyon değişikliğinin negatif değerde olduğunu gösteriyor. Eski hesapların daha düşük net değişimler göstermesini yorumlayan uzmanlar, piyasadaki uzun vadeli Bitcoin hissiyatının güçlü olduğunu belirtiyor. Bu noktada Bitcoin fiyatında bir fiyat düzeltmesi yaşanması durumunda, kripto para biriminin geri dönme kapasitesinin arttığına dikkat çekiliyor. Özetlemek gerekirse uzmanlar, Bitcoin’i uzun süreli tutan yatırımcının artan hassasiyeti sayesinde BTC’nin düşüşlerden daha sağlam güç alarak yoluna devam edeceğini söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle