Kripto Para

BTC madencileri satış yapmaya doymadı! Rezervler dibi gördü

  Kripto para piyasasında önemli oyunculardan biri olan Bitcoin (BTC) madencileri ile ilgili dikkat çeken analizler gündeme geldi. Güncel verilere göre madencilerin BTC rezervleri 2021 yılından beri görülmemiş seviyelere düştü.

  Kripto para piyasası son dönemde madencilerin yaptıkları kâr satışları ile sallanmıştı. Zincir üstü veri analiz platformu CryptoQuant, BTC madencileri ile ilgili çarpıcı gerçekleri gündeme taşıdı. Analistler, BTC madencilerinin ellerindeki varlık miktarının, 2021 yılından beri en düşük seviyelere gerilediğine dikkat çekti.

  CryptoQuant’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. Paylaşılan rapora göre, madencilerin BTC rezervleri, 2021’den beri en düşük seviyeye düştü. Uzmanlar, özellikle son 2 günde madencilerin ciddi satışlar yaptığını ve rezervlerin azaldığını vurguladı.

  Madencilerin BTC Rezervi Son Yılların Dip Seviyesinde

  Yapılan araştırmalara göre sadece 2 günlük süreçte BTC madencilerinin rezervi, 600 milyon dolar azaldı. CryptoQuant bu durumu “Son iki günde madenci rezervleri 14 bin BTC’den fazla düştü. Bu da yaklaşık 600 milyon dolarlık bir azalma anlamına geliyor.” ifadeleriyle duyurdu. Madencilik şirketlerinin BTC satışıyla ilgili son veriler kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatında satış baskısı devam ediyor. Uzmanlar, Mayıs 2024’te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanması (halving) olayının bu satış baskısında etkili olduğunu belirtiyor. Eğer halving sonrası BTC fiyatı 42 bin doların üzerinde kalmazsa, sektördeki pek çok madencilik şirketi faaliyetlerinden kâr elde edemeyecek. Bu durum, BTC madencilerinin bir süreliğine zararına çalışma ihtimalini gündeme taşıdı.

  Zarar Etmek İstemeyen Madenciler Satışa Devam Ediyor

  BTC madencileri, böyle bir senaryo ile karşılaşıp zararına çalışmaktansa, işlerini sağlama almak amacıyla büyük miktarlarda satış yapmayı sürdürüyor. Güncel veriler, BTC halving olayına henüz birkaç ay olmasına rağmen madencilerin satış yapmaya doymadığını gösteriyor. Uzmanlar, madencilik şirketlerinin bir süredir satış yapmasını kendilerini güvenceye almak istemelerine bağlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle