Kripto Para

BTC madencilik şirketi halka arz başlatacak!

  ABD’nin önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinden Stronghold Digital Mining, halka arz için harekete geçti. Resmi komisyonlardan izin isteyen şirketin 100 milyon dolarlık halka arz başlatmak istediği öğrenildi…

  Kripto para piyasasında son günlerde işler yolunda giderken, Bitcoin (BTC) madenciliği alanında da gelişmeler yaşanıyor. ABD’de BTC madenciliği alanında faaliyetler yürüten Stronghold Digital Mining şirketinin halka arz planları olduğu belirtildi. 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi belgeleri sunarak halka arz başvurusu yapan şirket, tüm dikkatleri üzerine çekti. S-1 form dosyasını tamamlayan firmanın 100 milyon dolarlık arz için Nasdaq Global’de “SDIG” koduyla listeleneceği belirtildi. Ancak sunulan dosyada hisse başı fiyat hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı yapılmadı. 

  Ana Hedef Bitcoin Olarak Belirlendi

  Stronghold Digital Mining sözcüsünün konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şirketin hedeflerinden bahsedildi: “Bizim ana odak noktamız Bitcoin madenciliği ve gerekli olduğu zamanlarda, şirketin gelişimini desteklemek için dolar ihtiyacımızı karşılamamız lazım olabilir. Ana hedef Bitcoin olsa da cihazlarımızı piyasa koşullarına göre başka kripto varlıklar için de kullanabiliriz.”

  ABD’de kripto para madenciliği hizmetlerini sürdüren firma, BTC madencilik cihazlarına kullandığı özel bir teknoloji sayesinde atık kömür ile elektrik veriyor. Devlet düzenleyicileri tarafından atık kömür ile sağlanan elektrik, ikinci kademe alternatif enerji kaynağı olarak görülüyor. Çevresel etki bakımından hidroelektrik enerjisinde olduğu gibi faydalı sonuçlar sunuyor. 

  Bitcoin Madencilik Cihazları Sipariş Edildi

  Stronghold Digital Mining şirketi mevcut madencilik faaliyetleri için 3 bin madencilik cihazı kullanarak 100 petahash oranında hash rate elde ediyor. Şirketin geçtiğimiz aylarda 2600 petahash kapasite sunan 27 bin 300 madencilik cihazı siparişi verdiği biliniyor. Bu cihazların büyük kısmı en geç yıl sonuna kadar Stronghold Digital Mining şirketine teslim edilecek. Böylelikle ABD merkezli madencilik şirketinin kapasitesi, yaklaşık 3000 petahash oranına yükselerek önemli bir seviyeye gelecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle