Kripto Para

BTC Madencilik Konseyinden bildiri hazırlığı!

  28 Haziran akşamı MicroStrategy CEO’su Michael Saylor açıklamalarda bulundu. Saylor’un açıklamalarına göre Bitcoin Madencilik Konseyi, 2021 yılının ikinci çeyreğine ilişkin raporlarını Perşembe günü sunacak. Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan konsey, bu hafta toplanarak konsey ile ilgili de daha fazla bilgi verecek.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayında sert düşüşler ile karşılaştı ve bu düşüşler çeşitli etkenlere bağlı sayılabilecek etkenler ile gerçekleşti. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter paylaşımlarında Bitcoin (BTC) madenciliğine dikkat çekti ve karbon ayak izi konusunda endişelerini dile getirdi. Öte yandan Çin, kripto para madenciliğine yönelik çeşitli kısıtlama ve yasaklamalar getirdi. Genel anlamda kripto para madenciliği odaklı haberler sonrası piyasalarda çöküş görüldü.

  Piyasada görülen çöküşün ardından MicroStrategy CEO’su Michael Saylor liderliğinde, Bitcoin madenciliği adına bir topluluk kuruldu. Topluluğun amacı kullanılan enerjilerin daha şeffaf şekilde paylaşılması oldu. Bitcoin Mining Council (Bitcoin Madencilik Konseyi) olarak bilinen bu topluluk hakkında piyasada net ve çok bir bilgi yok. Saylor, 28 Haziran Pazartesi günü yaptığı açıklamada, konseyin 2021 ikinci çeyrek raporlarını sunacağını ifade etti.

  Konseyin Elon Musk ile Bir İlgisi Yok

  Ana akımda sıkça ortaya çıkan BTC madencilik haberleri, piyasalarda konuya ilişkin olarak oluşan FUD gibi etkenler ile kurulan konseyde Galaxy Digital, Hive ve Argo gibi şirketler de yer alıyor. Her ne kadar bu konsey Michael Saylor’un liderliğinde kurulmuş olsa da Saylor bu toplulukta yönetici konumunda bulunmuyor. Öte yandan söz konusu konseyin, Elon Musk ile de bir bağlantısı bulunmuyor. Zira konsey, Bitcoin’i merkezi hale getirme ihtimali olan her türlü olasılığa karşı çıkıyor.

  Konseyde Kural Yok, Tavsiye Var

  Bitcoin Madencilik Konseyi, hiçbir madencilik şirketine bünyelerine katılmaları için teklifte bulunmuyor. Öte yandan konsey, üyelerine herhangi bir kural ya da kısıtlama da getirmiyor. Konseyde yer alanlar, kuralsız bir şekilde faaliyetlerini yürütüyor. Konsey içinde tüm kararlar üyelerin tavsiyeleri üzerine çıkıyor ve hiçbir üyenin normal şartlarda bu tavsiyelere uyma zorunluluğu da bulunmuyor. Konseyin Perşembe günü vereceği rapor takip edilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle