Kripto Para

BTC madenciliğine 150 milyon dolarlık yatırım

  Bitcoin fiyatında yüksek volatilite devam ederken, son dönemde Bitcoin boğa trendinde sona geldiği iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak Bitcoin madencilik yatırımlarında 150 milyon dolarlık yeni gelişme dikkat çekti…

  Bitcoin fiyatında yaşanan sert düzeltme hareketinden sonra beklenen yükselişin gelmemesi perakende ve kurumsal yatırımcının kafasını karıştırdı. Bitcoin ve kripto para alanında pek çok uzman, yükselişin bittiğine dair endişelerini dile getirdi. Ancak lider kripto para birimine yönelik devreye alınan yatırımlar sadece başlangıç aşamasında görülmeye devam ediliyor. Son olarak The9 Limited ve Blockcap şirketlerinden gelen yatırım dikkat çekti. 

  Bitcoin fiyatındaki yönün yukarı mı yoksa aşağı mı olacağına karar vermek güç durumdayken gelen bu yatırımlar Bitcoin boğa trendinin devam ettiği inancını güçlendirdi. Bitcoin madenciliğine yönelik yatırımlar büyük ilgi topladı. The9 Limited ve Blockcap şirketlerinin toplamda 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alması kripto para basınının gündemine bomba gibi düştü.

  Bitcoin Madenciliğine Talep Artıyor 

  Kripto para uzmanları, Bitcoin madenciliği için yapılan bu dev yatırımları, piyasanın geleceği açısından olumlu bulduklarını açıkladı. Her iki şirket toplamda 36 bin adet Bitcoin madencilik cihazı satın aldı. Madencilik cihazlarının dev şirketler tarafından hala talep görmesi de kripto para analistlerinin dikkatinden kaçmadı. Uzmanlara göre bu durum, Bitcoin yükseliş potansiyeli hakkında önemli detaylar içeriyor. 

  Çin merkezli oyun şirketi, son duyurusunda 24 bin adet Antminer S19j Bitcoin madencilik cihazı satın aldığını açıkladı. Bu cihazların maliyetinin 120 milyon dolar olduğu düşünülüyor. En popüler BTC madencilik cihazı üreticisi Bitmain’in son model olarak ürettiği bu cihazlar, daha gelişmiş teknoloji ve donanıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

  Bitcoin Fiyatına Olumlu Yansıyabilir

  Benzer şekilde Kuzey Amerika merkezli Blockcap şirketi de 12 bin adet Antminer S19 cihazı satın aldığını duyurdu. Şirketin bu alımlar ile birlikte elinde bulundurduğu madencilik cihazlarının sayısında yeni bir rekor kırdığı belirtildi. Kripto para uzmanları, gündeme bomba gibi düşen bu gelişmelerin ardından Bitcoin fiyatında olumlu bir yükseliş hareketinin başlamasını bekliyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle