Ünlü yazar: Hâlâ alabiliyorken BTC ve altın alın!

  “Zengin Baba, Fakir Baba" kitabının yazarı Robert Kiyosaki, tarihteki en büyük ekonomik çöküşe karşı yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Ünlü girişimci ve yazar, yatırımcılara imkanları varken Bitcoin ve altın satın alma tavsiyesi verdi…

  Finans dünyasının en popüler isimlerinden biri olan girişimci ve yazar Robert Kiyosaki, yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Tarihin en büyük ekonomik çöküşünün kısa bir süre içinde geleceğini hatırlatan Robert Kiyosaki, daha önce de pek çok kere bu iddiaları ortaya atmıştı. 

  Zengin Baba, Fakir Baba” kitabının yazarı olarak ün kazanan Kiyosaki bu sefer BTC ve altın yatırımlarına değindi. Büyük çöküşe karşı sadece Bitcoin, altın ve gümüşün dayanabileceğini söyleyen ünlü ekonomi yazarı, yine finans dünyasında manşetleri süsledi. Ünlü yazar, geçtiğimiz yılın yaz aylarında da benzer iddialarda bulunmuştu.

  Büyük Krizlere En İyi Şekilde Hazırlanmak

  Finans sektöründe en çok satan ekonomi kitabının yazarı olarak tanınan Robert Kiyosaki, kısa sürede patlak verebilecek büyük ekonomik çöküş hakkında şunları söyledi: “Büyük krizlere en iyi şekilde hazırlanmak için en iyi zaman, o krizin öncesidir. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Burada iyi haber, zengin olmak için, en iyi zamanın kriz dönemi olduğudur. Kötü haber ise, bu kriz uzun zaman sürecek. Hala alabiliyorken, daha çok altın, gümüş ve Bitcoin alın. Kendinize iyi bakın.”

  Geçtiğimiz haftalarda Kiyosaki’nin BTC fiyatı hakkında yaptığı yorumlar da dikkat çekmişti. Ekonominin giderek şişen bir balon haline geldiğini kaydeden Kiyosaki şunları açıkladı: “Tarihin en büyük çöküşü geliyor. Daha çok altın ve gümüş alın. Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum. Zengin olmak için en iyi dönem krizlerdir.”

  Sorunun Kaynağını Gösterdi

  Ünlü girişimci ve gayrimenkul yatırımcısı, Bitcoin’in 21 milyonluk arzının sürekli artan ABD doları karşısında en büyük avantaj olduğunu hatırlattı. Zaman zaman kripto para piyasasına yönelik yorumlar yapan Robert Kiyosaki, BTC düşüşleri hakkında şunları söyledi: “Bitcoin’in düşmesi iyi haber. Daha çok alım yapıyorum. Unutmayın problem Bitcoin ya da Elon Musk’da değil. Problem FED, Hazine Bakanlığı ve Biden’da… Çözüm Bitcoin, altın ve gümüşte.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle