Deutsche Bank'tan şaşırtan BTC fiyat tahmini geldi!

  Kripto para piyasalarında bir kez daha Bitcoin (BTC) öncülüğünde düşüş dalgası görülmeye başladı. Yeni haftada bu düşüşlerle birlikte endişeler de artarken, Alman devi Deutsche Bank’tan Bitcoin adına kritik bir fiyat tahmini geldi. Dev Alman bankasına göre Bitcoin yılsonunda 28 bin dolar seviyesinde olacak.

  Bitcoin (BTC), 10 Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesi ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra düşüşe geçen Bitcoin, Haziran 2022’de ise 17 bin 600 dolar seviyesine kadar geriledi. Devasa bir geri çekilme yaşayan ve halihazırda ayı piyasasını hissettiren Bitcoin adına endişeler artarken, yeni haftada yeniden düşüş hareketleri görülmeye başladı. Bitcoin fiyatında düşüşler yaşanmaya devam ederken, Almanya merkezli dev banka Deutsche Bank’tan Bitcoin adına yılsonu fiyat tahmini geldi. Bankaya göre Bitcoin, 2022 yılsonunda 28 bin dolar seviyesinde olacak.

  Deutsche Bank'tan Bitcoin Fiyat Tahmini

  Bitcoin’in 19 bin dolar bandına gerilediği 30 Haziran Perşembe günü tahminin açıklayan Alman devi Deutsche Bank’ın analist ekibi, özellikle de S&P 500’ün yılsonuna doğru Ocak ayındaki seviyelerine dönmesine beklediklerini ve bu olası geri dönüşün Bitcoin’i de pozitif şekilde etkileyeceğini düşündüklerini belirtti. Deutsche Bank böylece, kripto para piyasalarının en sert ayı sezonunun yaşandığı bir dönemde Bitcoin öncülüğünde kripto paralarda yılsonuna kadar bir yükseliş beklediklerini açıkladı.

  Korelasyon Pozitif Bölgeye Döner Mi?

  Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova liderliğindeki Deutsche Bank analist ekibi, Bitcoin’in yılsonuna kadar %30’luk bir yükseliş elde etmesini öngördüklerini belirtti. Bilindiği üzere uzunca bir süredir Bitcoin S&P 500 ve teknoloji şirketleri endeksi olan Nasdaq 100 ile bir korelasyon içinde. Analistler bu korelasyona dikkat çekerek, yılsonuna kadar S&P 500’ün toparlanacağını düşündüklerini ve Bitcoin’in de bu toparlanmadan pozitif yönde etkileneceğini düşündüklerini ifade etti.

  Raporda Bitcoin Elmasa Benzetildi

  Deutsche Bank’ın ilgili raporunda Bitcoin’in genellikle “güvenli liman” olarak adlandırılan altına benzetildiği ancak Bitcoin’in altından çok elmasa benzediği öne sürüldü. Söz konusu benzetmeyle birlikte raporda örnek olarak elmas şirketi De Beers’e de yer verildi. Raporda konuya ilişkin olarak şu ifadeler yer aldı:

  “Elmas sektörünün önemli aktörlerinden biri olan De Beers, reklamcılık faaliyetleri sayesinde elmasa olan tüketici bakışını değiştirmeyi başarmıştır. Bir üründen çok bir fikri pazarlamak ve yıllık 72 milyar dolarlık elmas piyasasında sağlam bir vakıf oluşturabilmek, içinde Bitcoin’in de olduğu birçok mal ve hizmet için de geçerlidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle