Kripto Para

Tron kurucusu 152 milyon dolarlık BTC aldı fiyat yükseldi

  Piyasalarda Bitcoin (BTC) sert değer kayıpları ile birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Bitcoin’in (BTC) öngörülen tüm destekleri kaybederek 30 bin dolar bandına kadar gerilemesi paniği de ateşledi. Bitcoin irtifa kaybederken, milyarder girişimci Justin Sun ortalama 36 bin 868 dolar seviyesinden 4 bin 145 adet Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu miktar 152 milyon dolara denk geliyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde en büyük geri çekilmelerinden birini yaşadı. Geçtiğimiz hafta 60 bin doları tekrar geçip geçmeyeceği tartışılan Bitcoin, Çarşamba günü 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu geri çekilmeler piyasada birçok yatırımcının endişelenmesine yol açtı. Piyasada panik satışları fiyat düşüşünü hızlandırdı. Ancak milyarder girişimci ve Tron’un kurucusu Justin Sun, düşüşler esnasında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin satın aldığını duyurdu. Sun, 36 bin 868 dolar ortalama fiyattan 4 bin 145 adet Bitcoin satın aldı. Bu miktar 152 milyon dolara denk geliyor.

  Elon Musk’ın Açıklamaları Piyasayı Yönlendirdi

  Justin Sun Bitcoin satın aldığını duyurduğunda, Bitcoin 30 bin 500 dolar seviyesini test etmiş ve toparlanmaya başlamıştı. Ayrıca Sun, Bitcoin satın almaya devam ettiğini ve dip fiyattan BTC topladığını da dile getirdi. Bitcoin’in dip noktalarına gerilemesinde Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar etkili oldu. Ancak yine Elon Musk’ın açıklamaları sonrasında Bitcoin toparlanarak 39 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Yaptığı açıklamalar ile BTC fiyat düşüşünü tetiklemekle suçlanan Musk, Tesla’nın BTC satmadığını ima etti.

  Elon Musk piyasadaki düşüşlerden sorumlu tutulurken ve düşüş devam ederken bir tweet daha paylaştı. Piyasada uzun vadeli yatırımcıların düşüşlere rağmen satış yapmayacağı anlamına gelen “dimond hands” (elmas eller) paylaşımında bulunan Musk, Tesla’nın da bu kategoride yer aldığını ima etti. Bu paylaşım Bitcoin’in hızla toparlanmasında etkili oldu.

  Justin Sun’ın Piyasaya Sürdüğü Altcoinler

  Öte yandan Justin Sun’ın piyasaya sürdüğü kripto paralar Just, Tron ve BTT piyasadaki derin düzeltmelerinde en çok darbe alan altcoinler arasında yer aldı. Geri çekilmelerde Tron 0,02 dolar seviyesine, Just 0,055 dolar seviyesine ve BTT de 0,0025 dolar seviyesine kadar çekildi. Ardından söz konusu altcoinler toparlanmalara eşlik etmeye başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle