Kripto Para

Kripto tanıtımı Kim Kardashian’a pahalıya mal oldu!

  Ünlülerin kripto para birimlerini teşviki ile başı dertte! Reality TV yıldızı Kim Kardashian, geçen yıl 278 milyon takipçisine kripto tavsiyesi nedeniyle SEC ile sorunlar yaşıyordu. Güzel yıldız bu sorunları aşmak için anlaşmaya gitti ve bu anlaşma kendisine 1,26 milyon dolara mal oldu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu kez ünlü yıldızlara kripto baskısını artırıyor! Geçtiğimiz yıl Reality TV yıldızı Kim Kardashian’ın hikayesinde paylaştığı bir kripto para birim nedeniyle başı beladaydı. Güzel yıldız 1,26 milyon dolar ödeme ve herhangi bir kripto para birimini önermeme kabulü ile bu sorunu aşmayı başardı!

  278 Milyon Takipçisine EthereumMax Önermişti

  Kardashian, geçtiğimiz yıl 278 milyon takipçisine yaptığı EThereumMax paylaşımı ile SEC’in radarına girdi. Ethereum ile herhangi bir ilgisi olmayan projeye yönelik Instagram’da hikaye paylaşan Kardashian, “Kripto ile misiniz? Bu finansal tavsiye değil, arkadaşlarımın Ethereum Maxtoken’i hakkında anlattıklarını paylaşıyorum.” ifadeleri ile başladığı açıklamasında EthereumMax web sitesinin bir bağlantısı da paylaşılmış, jeton satın al ibareleri kullanılmıştı.

  Gönderi SEC’in Dikkatini Çekti

  Kim Kardashian’ın bu gönderisi ise SEC’in radarına takıldı ve komisyon konu ile ilgili ünlü yıldızı sıkıştırdı. Kardashian’a bu paylaşım sebebi ile aldığı ödemeyi ifşa etmediği gerekçesi ile suçlayan SEC’te başkan Gary Gensler, “Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor” dedi.

  Gensler, “Yatırımcıları, kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz” derken, Kardashian 1,26 milyon para cezasına ek olarak 1 milyon dolar peşin hüküm faizi ve üç boyunca herhangi bir kripto varlık menkul kıymetini tanıtmamayı kabul etmek zorunda kaldı.

  Floyd Mayweather Da Sorun Yaşıyor

  Ünlü boksör Floyd Mayweather da EthereumMax ve bir dizi kripto paranın tanıtımı nedeniyle problemler yaşıyor. Logan Paul ile bir sergi boks maçında EthereumMax URL reklamı alan ünlü isimle birlikte Dj Khaled, 2018 yılındaki ICO’ları teşvik etmek için aldıkları ödemeleri açıklamadıkları için SEC kıskacı altındalar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle