Kripto Para

Madenciler 5 bin BTC sattı! Piyasa kırmızıya boyandı

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yatırımcılar yeni güne sert düzeltmeyle başladı. BTC fiyatında yaşanan düşüş hareketinde etkili olan faktörlerden biri de Bitcoin madencilerinin 5 bin adet Bitcoin satışı yapmasıydı…

  Bitcoin (BTC) fiyatında kritik bir dönemden geçilirken, yeni işlem gününde de sert düşüş hareketleri yatırımcıları tedirgin etmeye yetti. Bitcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrederken, madenci satışlarının gelmesi tüm dengeleri bozdu. Lider kripto para biriminin fiyatında sert düşüşler yatırımcılara da panik yaşattı.

  Bitcoin fiyatı 23 Mayıs tarihinden bu yana ilk defa 33 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Deneyimli kripto para yatırımcılarını da endişelendiren bu gerileme hakkında pek çok açıklama ve analiz yapıldı. BTC peşinden popüler altcoin fiyatlarında da geri çekilme yaşanması kripto para piyasasını bir anda kırmızı renge boyadı. 

  Madenci Satışları BTC Fiyatını Düşürdü

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği anonim analist William Clemente III, tüm kripto para birimlerinde güçsüzlük sinyallerine dikkat çekti. Popüler analist ayrıca Bitcoin madencilerinin 5 binden fazla Bitcoin sattığını belirledi. Son fiyatlara göre yaklaşık 164 milyon dolar eden bu miktar, kripto para yatırımcılarını tedirgin etti.

  Öte yandan popüler kripto para sektörü yazarı Timothy Peterson, Bitcoin fiyatında peş peşe 17 gün boyunca 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında kalındığını vurguladı. “Bu veri her zaman boğa piyasasının sonuna ve ayı piyasasının başlangıcına işaret eder” açıklaması yapan ünlü yazarın bu paylaşımı büyük ilgi gördü. 

  Bitcoin Fiyatı Düşmeye Devam Edecek Mi?

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında güç içinde küçük sıçramalar görünse de temelde düşüş trendi devam ediyor. Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş, diğer kripto para birimlerini de olumsuz etkilediği için popüler altcoin fiyatlarında da kırmızı renk hakim oldu. Hem Bitcoin hem de Ethereum değer kaybı yaşarken, kripto para yatırım ürünlerine yönelik sermaye akışlarında da azalmalar meydana geldi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle