Kripto Para

Ripple hisselerini geri aldı, değeri fırladı!

  1 yıldan uzun süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile “kayıtsız menkul kıymet satışı” davasını sürdüren Ripple şirketi, 2019 yılında aldığı yatırım sonrası sattığı hisseleri geri aldı. Konuya ilişkin açıklama Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan geldi. Öte yandan Ripple şirketinin toplam değeri de 15 milyar dolar seviyesine ulaştı.

  Ripple şirketi, 22 Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı “kayıtsız menkul kıymet satışı” davası ile karşı karşıya kaldı. 1 yıldan uzun süredir devam eden dava sürecinde Ripple, hem ABD’de hem de okyanus ötesinde çeşitli anlaşmalar sağlayarak büyümeye devam etti. SEC ile dava problemleri devam ederken büyümeyi sürdüren Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden şirket adına olumlu bir bilgi daha paylaştı. Söz konusu paylaşıma göre şirket, 2019 yılında aldığı yatırımlar sonucu sattığı hisseleri geri aldı.

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Açıklamaları

  Ripple şirketinin, 2019 yılında sattığı hisseleri geri alması, şirketin değerine de yansıdı. Bu satın alma işlemi sonrasında şirketin toplam değeri 15 milyar dolara yükseldi. CEO Garlinghouse yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Ripple’ın 2019 yılında sattığı hisseleri geri aldığını ve 15 milyar dolar değere ulaştığını söylemek beni heyecanlandırıyor. 2022 yılında ‘yavaşlamak’ sözcüğü bizim dilimizde yer almayacak. Tüm zorluklara rağmen 2021 bizim için şu ana kadarki en iyi yıl oldu. Bankada tuttuğumuz 1 milyar dolar ile birlikte şu anda hiç olmadığımız kadar finansal açıdan güçlüyüz.

  RippleNet sınır ötesi ödemelerden çok daha fazlasıdır. Birçok işletmeye yerel kripto hizmetleri için likidite sağlamaktadır. Bugün ağ 10 milyar dolarlık bir hacme sahiptir. Her yıl kendini geliştiren RippleNet ekibini de tebrik ediyorum. RippleX de XRP Ledger sistemine NFT’leri, CBDC’leri, birlikte çalışabilirlik köprülerini ve yan zincirler gibi önemli geliştirmeleri entegre etmeye hızla devam ediyor. Biliyorsunuz ki artık çok zincirli bir dünyadayız.”

  Ripple Hisseleri Geri Aldı, Tetragon da Kazandı

  Ripple şirketinin hisselerini geri alması ile birlikte Tetragon şirketi de çok ciddi bir kâr elde etti. Zira Tetragon, 2019 yılındaki C Serisi fonlama turunda en fazla yatırımı yapan şirket konumundaydı. Tetragon şirketi, SEC’nin Ripple’a dava açmasından sonra hisse fiyatlarında yaşanan düşüşten dolayı, Ripple’ın sattığı hisselerin geri alınması için dava açmıştı. Tetragon bu davayı kaybetmişti ancak buna rağmen Ripple şirketi hukuksal olarak zorunda olmamasına rağmen kendi iradesiyle bu hisseleri fazladan primlerle geri aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle