Kripto Para

AXA sigorta şirketi Bitcoin ile ödeme almaya başlıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’i ödeme sistemi olarak benimseyen şirket sayısı günden günde artıyor. Bitcoin’e yatırım yapan bir çok kurumsal şirket lider kripto parayı aynı zamanda ödeme yöntemi olarak kabul ederken konu ile ilgili yeni bir açıklama ise sigortacılık devi AXA’dan geldi. AXA Sigorta sigorta primlerinin Bitcoin ile ödenmesine izin verecek.

  Kripto para sektörünün lider birimi Bitcoin’im günlük kullanımı artmaya devam ediyor. Visa ve PayPal gibi ödeme devi şirketlerin başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara olan ilgisi daha çok kurumsal şirketin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak benimsemesine ortam yarattı. Tesla şirketinin araç satışlarında Bitcoin ödemelerini kabul etmesi ile başlayan yeni süreçte birçok kurumsal Bitcoin ile ödemeye olumlu yaklaşmaya başladı. Konu ile ilgili yeni hamle de sigortacılık devi AXA’dan geldi. AXA artık sigorta primlerinde Bitcoin ödemelerini kabul edecek.

  Ödeme devi şirketlerin ve popüler kurumsalların Bitcoin’i benimsemesi ile lider kripto para günlük hayatın içinde daha çok kullanılmaya başlandı. Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak benimseyen ilk sigorta şirketi AXA oldu.

  AXA Sigorta Bitcoin ödemesinin müşteri talebi olduğunu açıkladı

  İsviçre merkezli sigortacılık devi AXA, Bitcoin ile ödeme yapma kararı hakkında açıklamada bulundu. Şirket kararın alınmasında en önemli etkenin müşteri talebi olduğunu belirtti. Açıklamada 2019 yılında AXA tarafından kripto paralar ile ilgili yapılan bir ankete de yer verildi. 2019 yılında kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasına yönelik anket gerçekleştirdiğini açıklayan şirket o dönemde katılımcılarının 1/3’ünün bu hizmete olumlu yaklaştığını açıkladı.

  AXA sigorta 2019 yılında yapılan ankette bile yoğun bir talebin olduğunu, Covid-19 salgınının da etkisi ile dijitalleşmenin arttığını aktardı. Bu nedenle kripto para ödemelerine olan yoğun talebi karşılamak için Bitcoin ödemelerinin kabul edilme kararının alındığı açıklandı.

  Şirket Bitcoin’leri rezervinde Tutmayacak

  AXA sigorta kripto para ile ödeme hizmetinde şimdilik sadece Bitcoin ödemelerini kabul edecek. İlerleyen dönemde diğer kripto paralar ile de ödeme alınabileceği açıklamada belirtildi. Bununla beraber şirketin ödemelerden alacağı Bitcoin’leri rezervinde tutmayacağı, itibari paraya dönüştüreceği de açıklandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle