Şant Manukyan: BTC fena düştü, herkes defansa

  İş Yatırım’dan ünlü ekonomist Şant Manukyan, Bitcoin (BTC) adına uyarı ve tavsiyelerde bulundu. Manukyan, kripto para piyasalarında hafta arasında yaşanan genel değer kayıplarına dikkat çekti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 17-18 Nisan tarihlerinde ciddi değer kayıpları yaşadı. ABD’de kripto paraların yasadışı faaliyetlerde kullanımına ilişkin ortaya atılan iddialar ile alevlenen düşüşlerin etkisi çok ciddi boyutlara ulaştı. Hafta arasında Bitcoin, %10’dan fazla değer kaybı ile dikkat çekti.

  Hafta sonu yaşanan sert değer kayıpları sonrasında yatırımcılar gözünü kulağını uzman yorumlarına çevirdi. Piyasalarda ender görünen böylesi bir düşüş sonrası İş Yatırım’dan usta ekonomist Şant Manukyan’dan kritik Bitcoin açıklamaları geldi. Daha önce Bitcoin adına isabetli yorumlarda bulunan Manukyan, BTC yatırımcılarına kritik fiyat ve gidişat konusunda önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

  Manukyan’ın İşaret Ettiği Kritik Fiyat: 52 Bin Dolar

  Şant Manukyan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarında Bitcoin’in 50 günlük ortalamasına dikkat çekti. Konuyu Bitcoin ve Ethereum’da (ETH) pozisyon artırma stratejisi ile yaklaşan birinin gözünden değerlendiren Manukyan, bu noktada 52 bin dolar seviyesini işaret etti. Şan Manukyan’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Düşüşlerde BTC ve ETH pozisyonunu artırma stratejisi güden birisinin gözü ile baktığımda “ana zirve olmadığını paylaşmıştım” ralli boyunca 50 günlük ortalamanın altına hiç sarkmayan BTC’nin kapanışını ve 52 bin seviyesini önemsiyorum. Alma veya bekleme kararını etkileyecek.”

  Şant Manukyan’a göre Bitcoin’in 52 bin dolardaki kritik direncin altına inip inmemesi yatırımcıların alım ya da bekleme tercihini doğrudan etkileyecek.

  Manukyan’dan DEX Tavsiyesi

  Bitcoin fiyatına ilişkin fikirlerini dile getiren Manukyan, bir diğer yandan yatırımcılara genel bir tavsiyede de bulundu. Manukyan, piyasalarda volatilitenin arttığı durumlarda çeşitli kripto para borsalarında işlem yapamamaktan yakınan yatırımcılara seslendi. Manukyan konuya ilişkin olarak DeFi ve cüzdan tavsiyesini dile getirdi.

  Manukyan alım satımlarda kısa vadeli hedefi olmayan yatırımcılara fonlarını borsalardan cüzdanlara çekme tavsiyesinde bulundu. Manukyan, pozisyonların bir kısmının DeFi tabanlı merkezi olmayan borsalarda (DEX) tutulabileceği tavsiyesini dile getirdi. Paylaşımlarını esprili bir dilde uyarı ile bitiren Manukyan “Fena düşüyor, herkes defansa gelsin” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle