Kripto Para

ADA coin yeni bir rekora imza attı

  Kripto para piyasasına Ethereum katili olarak giriş yapan Cardano (ADA) piyasasını geliştirmeye devam ediyor. Psikolojik direncin üstüne çıkan ADA fiyatının ardından rekorlar peş peşe gelmeye başladı…

  Kripto para basınında büyük yer edinen ve özellikle altcoin yatırımcısının favori dijital varlıklarından biri haline gelen Cardano (ADA) dikkat çekiyor. Son olarak ABD merkezli büyük kripto para borsası Coinbase tarafından listelendiği duyurulan ADA token, fiyatını da rekor seviyelere çıkardı. Kripto para uzmanları Cardano ağı ile ilgili rekorların peş peşe geldiğini açıkladı. 

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Coinbase Duyurusuyla Gelen Rekorlar

  Coinbase listeleme duyurusunun ardından vadeli kontratların toplam sayısında da rekor kıran Cardano (ADA) fiyatı psikolojik direnci aştı. Tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşan ADA’nın 2021 yılı başından bu yana yüzde 590 oranında değer kazanması yatırımcısının yüzünü güldürüyor. ADA, özellikle ağ üzerinde yapılan akıllı kontrat güncellemelerinin ardından yükselişini daha sağlam bir şekilde gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

  Altcoin yatırımcılarının bir süredir merakla takip ettiği ADA-USD paritesinde yeni bir ATH belirleyen Cardano (ADA) verileri analiz edildi. Kripto para uzmanları, ADA fiyatındaki rekor yükselişin ardındaki temel sebebi Coinbase borsasının listeleme haberi olduğunu yineledi. Cardano listeleme haberinin ardından blockchain üzerindeki transfer miktarında da önemli rakiplerinden Litecoin’i (LTC) geride bıraktı. Bu gelişme Cardano geliştiricileri ve yatırımcıları tarafından 2021 yılının önemli rekor gelişmelerinden biri olarak kabul edildi. 

  Açık Pozisyonlarda Rekor Seviye

  Tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran Cardano (ADA), altcoin piyasasının en çok dikkat çeken dijital varlıklarından oldu. Uzmanlar, Cardano odaklı açık pozisyonların toplam sayısında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekerek yeni bir rekora işaret etti. ADA açık pozisyonlarının toplam değeri 1 milyar doların üzerine çıkarak 2021 başında bu yana tam 5 katına ulaştı.

  Kripto para piyasasında bu seviyedeki bir başarı daha önce sadece lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve arkasındaki Ethereum (ETH) piyasasında görüldü. BTC ve ETH kripto para birimlerinde olduğu gibi Cardano (ADA) piyasasında da 1 milyar dolarlık açık pozisyona ulaşılması büyük ses getirdi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle