Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Kasım 2021

  Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizen Bitcoin ile birlikte altcoinlerde ciddi ataklar görülmeye başlandı. Popüler altcoin projelerinde yaşanan yükseliş rallisi yatırımcıları sevindirmeye devam ediyor. Kripto para basınına yansıyan olumlu haberler de kripto varlıklardaki bu yükseliş hareketlerini destekliyor.

  4 Kasım Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Hindistan'ın dev ödeme şirketi Paytm'in finans yöneticisi Madhur Deora, "Bitcoin şu an hala gri alanda. Ancak yasal hale gelmesi durumunda müşterilerimize sunacağımız seçenekler olacaktır" dedi. Hindistan’da kripto para sektörüne yapılan yatırımların artması, topluluk tarafından olumlu karşılanıyor. 

  Altcoinlerde ise dakikalar içinde fiyatın 2800 dolardan sıfıra indiği Squid Game token'la ilgili Binance borsası da soruşturma başlattığını açıkladı. Yaklaşık 3 milyon dolarlık fonla kaçan proje geliştiricileri, fonlarını "Tornado cash" adlı coin mikserine göndermişlerdi. Binance borsasındaki geliştirici hesapları engellendi. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analist Credible Crypto, XRP konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Altcoin’lerin Bitcoin’i (BTC) geride bırakmak için önemli bir konumda olduğunu düşünen analist, altcoin rallisi başladığında XRP’nin büyük bir sıçrama yapacağını belirtti. 

  Anonim BNB balinası, gün içinde yüzde 30 artış yaşayan Floki Inu (FLOKI) yatırımıyla gündeme geldi. Balina, 3.4 milyon dolar değerinde FLOKI coin satın aldıktan sonra toplamda 12 milyar adede ulaştı. Anonim bir FLOKI destekçisi, bu kripto para yatırımında küçük parçalar halinde alım yapmasıyla dikkat çekti. 

  Öne çıkan altcoin projelerinden biri olarak gösterilen Enjin son duyurusunda, Efinity Metaverse Fund adlı bir fon oluşturulacağını açıkladı. Enjin geliştiricileri bu fonun Enjin ekosistemindeki oyun ve NFT geliştiricilerini desteklemek için kullanacaklarını belirtti. Bu gelişmeyle birlikte Metaverse yatırımları hızla tırmanmaya devam etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC yüzde 0.35 oranında artışla 62 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH fiyatında yüzde 1.43 artışın olması yatırımcılarını sevindiriyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoin projeleri yüzde 9 civarında yükselen DOT ve SOL coinleri oldu. Piyasa yükselirken ADA coin fiyatındaki kayıplar ise yatırımcıları şaşırttı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle