Kripto Para

Steem Coin (STEEM) kripto para piyasasında dikkat çekiyor

  Kullanıcıların ve içerik üreticilerinin içeriklerini paylaşması sonucu ödeme yapılmasını sağlayan Steem Coin (STEEM) kripto para birimi öne çıkıyor. Steemit gibi pek çok projenin temeli olmasıyla tercih ediliyor…

  Şimdiye kadar içerik üreticilerinin ödeme alabilmesini sağlayan kripto para birimi olarak sektörde tek başarılı proje olan Steem Coin (STEEM), giderek kullanıcı kitlesini büyütüyor. Başta Steemit olmak üzere pek çok başarılı projenin temelindeki blockchain sistemi sektörde dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 

  Steem Coin (STEEM), Sosyal medya platformlarının hiçbir şey yapmadan tüm kazançları almasına ve içerik yöneticileri üzerinden para kazanmasına tepki olarak oluşturulan bir projedir. Steem Coin amacı, sosyal platformlardaki kullanıcıların verilerini kontrol etmeleri ve paylaşmaları karşılığında kripto para kazanmak olarak belirleniyor. 

  Steem Coin (STEEM) Özellikleri

  Sosyal medyada geniş bir kullanıcı kitlesi edinen Steem Coin, ücretsiz işlemler, ölçeklenebilirlik ve hızlı işlemlere olanak tanıyor. Blockchain ağının resmi internet sitesi üzerinde yer alan açıklamalara göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) toplam işlem sayısından daha fazla özelliğe sahip olmasıyla tercih ediliyor.

  Günümüzde sık kullanılan sosyal medya platformlarına rakip olarak oluşturulan platformların çoğunlukla kullandığı blockchain altyapısı da mevcut olduğu için öne çıkıyor. Ağın kendi yerel kripto para birimi STEEM de her geçen gün kripto para piyasasında tercih edilen altcoinlerden biri haline geliyor. Bu ağda, blog platformu Steemit, video platformu DTube ve açık kaynak kodlu projelere fon desteği sunan Utopian bilinen Steem Coin tabanlı projelerdir.

  Steem Coin İşlevi 

  Steem Coin genellikle içerik üreticilerinin çıkardıkları içeriklerin kalitesine göre kripto para ile ödüllendirilmesine imkan verir. İçerik üreticisi, ağ üzerinden ödülünü aldıktan sonra, isterse kripto para borsasında nakde dönüştürmek için satabilir, isterse de uzun vadeli bir şekilde tutabilir. 

  Steemit, blockchain tabanlı bir içerik platformu olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu platforma yükledikleri içeriklerin karşılığı olarak sistemin kripto parası ile ödeme alabiliyor. Kullanıcılar ödemelerin yarısını Steem Power, yarısını ise Steem Dollar olarak alabiliyorlar. Steem Dollar ise ABD dolarına dönüştürmek için kullanılabilir.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle