ETH adres sayısında rekor! Fiyata nasıl etki edecek?

  BTC fiyatında yaşanan gerileme tüm kripto para piyasasını fena halde vurdu. Ancak altcoin yatırımcıları Ethereum (ETH) ağına güven duymaya ve bu kripto para birimi için yatırım yapmaya devam ediyor…

  Son dönemde kripto para piyasasında sert düzeltme hareketleri görülmesine rağmen bazı kripto para birimlerinde ağ aktivitesi hız kazandı. Kripto para uzmanlarının son analizlerine göre Ethereum (ETH) aktif adres sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzmanlar bu seviyenin Kasım 2020’deki rekordan bile yüksek olduğunu vurguladı.

  Ethereum güncelleştirmeleri tüm hızıyla devam ederken, kripto para piyasasında gerilemeler olsa dahi ETH’ye olan talep giderek artıyor. Geliştiricilerin çalışmalarından sonra ETH ağında daha düşük işlem ücretleri getirildiği için ağ aktivitesi de hız kesmeden artmaya devam ediyor. Deneyimli analistler, artan ağ aktivitesinin Ethereum için parlak bir gelecek çizdiğine dikkat çekiyor.

  Ethereum Ağına Talep Artıyor

  Kripto para dünyasının Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum, güncelleme hareketlerine kaldığı yerden devam ediyor. Etherscan verilerini inceleyen deneyimli analistler, ETH aktif adres sayısındaki artışı yakından takip ediyor. Buradaki verileri ve yükselen grafiği yorumlayan uzmanlar, Ethereum ağının 2015 yılından itibaren istikrarlı biçimde yükseliş yaşadığını vurguluyor. 

  Kripto para yatırımcılarına en basit tabiri ile açıklamak gerekirse yüksek ağ etkinliği, bir platformun ne kadar çok kullanıcı tarafından kullanıldığını ifade ediyor. Ağın canlılığı, aktifliği ve yüksek oranda kullanımı o ağın yerel kripto para birimi için de olumlu bir avantaj sağlıyor. Ethereum ağındaki talebin artması ETH fiyatına da pozitif yansıyor

  ETH Fiyatı Yükselir Mi?

  Geçtiğimiz aylarda Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar, BSC (Binance Smart Chain) ağına geçiş yapmıştı. Bu nedenle ağın popülerliği azalmasıyla birlikte ETH fiyatında da gerileme görülmüştü. Ancak Berlin güncellemesi ile birlikte ağda yapılan iyileştirmeler daha şimdiden olumlu sonuç verdi. Uzmanlara göre önümüzdeki dönemde yapılacak güncellemeler ile ETH fiyatı çok yüksek seviyelere ulaşabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle