Bu analistin verdiği Bitcoin hedefi ocak yıkar!

  Beklenti üstü gelen ABD enflasyon verisi ile çakılan Bitcoin fiyatlarına yönelik bir tahmin yayımlayan ünlü kripto analisti Willy Woo, telaffuz ettiği toplulukta nefes kesti! Ünlü analist BTC’de yükseliş trendinin başlaması için 9 bin 100 dolar fiyatın görülmesi gerektiğini savunuyor.

  Tutarlı analizleri ile kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimler arasında yer alan Willy Woo, düşüş sürecine giren Bitcoin (BTC) için yine sahnede! Analist paylaştığı bir grafikle beklenen BTC yükselişi hakkında konuşurken, önceliğin 9 bin 100 dolar seviyesine düşüşte olduğunu söyledi.

  Geçmiş Yıllarla Benzer Bir İstatistiği Takip Etti

  BTC için 9 bin 100 dolara düşüşü telaffuz eden kripto analisti Willy Woo, analizini “Bitcoin’lerin yeterince el değiştirmediği” fikri doğrultusunda geliştirilen bir metriğe göre gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda maliyeti mevcut fiyatın üzerinde kalan Bitcoin’lerin oranını kullanan Willy Woo, bu orana göre BTC’lerin yaklaşık %52’sinin maliyetinin piyasa üzerinde kaldığını ifade etti.

  Willy Woo veriyi hemen yorumlayarak; 2012, 2015 ve 2018 yıllarında yaşanan düşüşlerde bu oranın sırası ile %61, %64 ve %57 olduğunu ifade etti. Willy Woo yükseliş için henüz erken olduğunu söylerken, %60’lık bir zarar değerinin yeterli olduğunu savundu.

  BTC İçin 9.100 Dolara Düşüş Öngörüsü Paylaştı

  Analist Willy Woo, kullandığı yönteme göre %60’lık bir zarar değerinin yükseliş için yeterli olacağını savundu. Bu savunmasına göre analist, 9 bin 100 dolara düşen bir BTC fiyatı ardından yükseliş bekliyor.

  Diğer taraftan Bitcoinlerin oranının tarihsel görünümünde düşüş trendinin kırılmaya yakın olduğu da bizzat Woo tarafından paylaşıldı. Woo’ya göre diğer tüm düşüş hareketlerinin dibinde trendin yukarı yönlü kırıldı!

  Ekim Ayında Piyasaların Çökmesi Bekleniyor!

  Willy Woo BTC için 9 bin 100 doları telaffuz ederken, milyarder yatırımcı ve DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach Ekim ayı için olumsuz bir tahminle gündem oldu. Yönetici ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımlarında ileri gideceğini düşünüyor ve bunun yansımanın Ekim ayında hisse senedi piyasalarında çöküş olacağını söylüyor. Riskli varlıkları vuracak bu senaryonun kripto paraları ve BTC’yi de vuracağı düşünüldüğünde, Gundlach açıklaması ile Willy Woo’nun paylaşımlarının örtüştüğünü söylemek gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle