Kripto Para

Mansur Yavaş heyecanlandıran Metaverse duyurusunu yaptı!

  Dünyanın çeşitli noktalarından Metaverse sesleri yükselmeye devam ediyor. Bu kez de büyük bir Metaverse adımı ülkemizde atıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın Metaverse atılımı olan BLD 4.0 projesinde Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra 4. test şehri olduğunu açıkladı.

  Sosyal medya devi Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi, son dönemlerde yükselen bir değer olan Metaverse evrenine ilişkin tüm dünyada merakı ve heyecanı da arttırdı. Dev teknoloji markalarının, yazılım firmalarının ve ünlü markaların adım atmaya başladığı Metaverse evrenine, ülkemizden de çeşitli adımlar atılmaya devam ediyor. Geleceğin sınırsız dijital evrenine ilişkin proje çalışmaları yürütülmeye devam ederken, Metaverse ile ilgili heyecanlandıran bir haber bu kez de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Paylaşımı

  Başkan Mansur Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Ankara’nın, Metaverse atılım projesi olan BLD 4.0 ile Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra 4. testi şehri olduğunu duyurdu. Mansur Yavaş, konuya ilişkin olarak daha önce yaptığı paylaşımlarında “Ankara’yı birlikte yönetmek ister misiniz?” sloganı ile BLD 4.0 projesini duyurmuştu. Yavaş, söz konusu proje ile ilgili yeni ve önemli bir gelişmeyi paylaştı ve Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Ankara’mız; Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra Metaverse’un açık ve birlikte kullanılır olması için standartlar geliştiren Open Ar Cloud Association’un 4. test şehri oldu. BLD 4.0 vizyonumuzla Metaverse entegrasyonunu tamamlayacak, icraatlarımızla orada da olacağız.”

  Türkiye’de Metaverse Sesleri Yükseliyor

  Başkan Mansur Yavaş’ın söz konusu Twitter paylaşımı sosyal medyada büyük bir ilgi ile karşılaştı. Daha önce de Metaverse ile ilgili olarak DEVA Partisi’nden bir adım gelmiş ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, partinin Metaverse’e taşındığını duyurmuştu. Türkiye’de Metaverse adımları hızlanmaya devam ederken, Mansur Yavaş’ın paylaşımı uluslararası ölçeklerde büyük bir ilgi gördü.

  Yavaş, Yılbaşında BLD 4.0 Paylaşımı Yapmıştı

  Mansur Yavaş, BLD 4.0 ile ilgili olarak yılbaşı gününde de bir paylaşımda bulunmuştu. Söz konusu paylaşımında Yavaş şu ifadelere yer vermişti:

  “Sizinle geçen her yıl bir an kadar kısa sürse de biliyorum, birlikte yürüyecek çok yolumuz var. BLD 4.0 v22 yükleniyor… Herkese mutlu yıllar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle