Kripto Para

Mansur Yavaş kripto paralarla ilgili konuştu

  Türkiye’de son dönemlerde önemli gündemlerden birisi haline gelen kripto paralar ile ilgili yeni bir açıklama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. Mansur Yavaş yoğun gelen sorular üzerine belediyenin kripto para yatırımı yapıp yapmayacağını açıkladı.

  Kripto paralar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kripto para yatırımlarının arttığı ve yerli yatırımcı sayısının da yükselmeye devam ettiği bu dönemde Türkiye’nin en çok konuşulan gündemlerinden biri kripto paralar oldu. Sadece kripto paralarla yapılan yatırımlar değil aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarının da yeni çalışmalara başlaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu alana dair çalışmalarının olup olmadığı merak edildi.

  ABD’de Miami Belediyesi geçtiğimiz dönemlerde kripto paraları belediye yatırımlarında kullanma karar almıştı. Bununla beraber Miami Belediyesi çalışanlarının kripto paralarla ödeme almasına yönelik tasarılar gündeme gelmiş ve uzun tartışmaların ardından kabul edilmişti. Miami Belediyesi’nin Bitcoin’in kurumsallaşması noktasına attığı bu önemli adımlar Türkiye’deki belediyelerin bu konuda nasıl bir yol izleyeceğinin merak edilmesine neden oldu.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kripto paralarla ilgili çalışması yok

  ABD gibi bazı ülkelerde belediyelerin kripto para yatırımı yapması, kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlaması üzerine, Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarının bu konuda atacağı adımlar da merak edilmeye başlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kripto para yatırımı yapıp yapmayacağının merak edilmesi üzerine Belediye Başkanı Mansur Yavaş konu ile ilgili açıklamada bulundu.

  Mansur Yavaş kripto paralar ile ilgili açıklamasında finansal dünyadaki dijitalleşmenin ve yeniliklerin yakından takip edildiğini aktardı. Yeniliklerin takipçisi olduklarını açıklayan Yavaş, şuan için ise kripto paralar ile ilgili herhangi bir çalışmalarının bulunmadığını belirtti.

  Kripto paralar Türkiye’de tartışma yaratmaya başladı

  Kripto paralar son günlerde Türkiye’nin en önemli gündemlerinden biri haline geldi. Yatırımcıların piyasadaki hareketlilikleri yakından takip etmesinin yanı sıra geçtiğimiz hafta TCMB’nin kripto paralar ile ödeme yapılmasını yasaklaması üzerine kripto paralar tartışma konusu haline geldi. Sosyal medyada da en çok konuşulan gündemler arasında yer alan kripto paralar ile ilgili yaşanacak yeni gelişmeler yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle