Kripto Para

Ünlü milyarderlerin SOL coin yorumları tepki topladı!

  ABD’li milyarder yatırımcıların Solana (SOL) coin hakkındaki yorumları sosyal medyada büyük ilgi gördü. Milyarderlerin kendi aralarında SOL yatırımları konusunda ciddiyetten uzak tahminlerde bulunmaları yatırımcıların tepkisini çekti…

  Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla yatırımcı kitlesine ulaşırken, yatırım dünyasının önde gelen isimleri de merak ediliyor. Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para yatırımıyla tanınan Social Capital kurucusu Chamath Palihapitiya son açıklamalarıyla gündem oldu.

  Ünlü milyarderin yanı sıra Craft Ventures ortağı David Sacks’in konuk oldukları yayında SOL yatırımı hakkında şaka yollu yorumlarda bulunmaları tepki çekti. Ciddiyetten uzak tahminlerde bulunan ünlü milyarderlerin bu davranışı kripto para topluluğundan tepki topladı. Ünlü milyarderler yayında SOL coin yatırımlarını ifşa ederken çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

  “Her Şeyi İndirimle Alırım”

  Bir bölümü kesilen podcast yayınında yatırımcılar birbirlerine “Sen Solana tutuyorsun değil mi?” gibi yorumlar yaptı. Kripto para yatırımlarıyla ünlü isimler arasında gösterilen Social Capital kurucusu Chamath Palihapitiya, bu soruya “Gibi” şeklinde belirsiz bir yanıt verdi. Ünlü milyarder ayrıca “Sen benim indirim olmadan bir şey aldığımı mı düşünüyorsun? Her şeyi indirimle alırım” ifadeleriyle yatırım stratejisini açıkladı. 

  Kripto para yatırımlarıyla tanınan ünlü milyarderlerin bu konuşmaları sosyal medyada büyük ilgi gördü. Özellikle SOL coin yatırımcıları başta olmak üzere altcoin yatırımcıları milyarderlerin kendi arasında piyasa manipülasyonu yapmalarına tepki gösterdi. Bir sosyal medya kullanıcısı “İşte birkaç dolar milyarderi yatırımcının Solana konusunda ‘pump ve dump’ ile ilgili şakaları…” şeklinde başlık atarak paylaştığı bu konuşmalar kısa sürede geniş kitlelere yayıldı.

  “SOL Coinden Milyar Dolar Kazandık”

  Ünlü milyarderlere tepki gösteren yatırımcıların sayısı fazlayken bir grup da “Bu tür yatırımcılarla eşit şartlarda oynadığınızı mı sanıyorsunuz?” diyerek bunların piyasada normal olduğunu dile getirdi. Öte yandan ABD’li milyarder yatırımcılardan Craft Ventures ortağı David Sacks, SOL coin yatırımından kazandıkları miktarı da açıkladı.

  Solana prokolüne erken dönemlerinde yatırım yaptıklarını dile getiren Sacks, bu yatırımın karşılığında 1 milyar dolara yakın bir rakam kazandıklarını belirtti. Sacks bunun dışında Silikon Vadisi’nde pek çok geliştiricinin SOL coin yatırımı yaptığını ve bu projenin Ethereum’u geçeceklerini düşündüğün açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle