Kripto Para

Bitcoin 43 bin dolar olunca Binance borsası yine çöktü

  Elon Musk’ın şirketlerinden Tesla Motors’un açıklamaları kripto para sektöründe bomba etkisi yarattı. Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamasıyla BTC fiyatını da rekora götürdü…

  Son dönemde Dogecoin ve Bitcoin paylaşımları ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran ünlü milyarder Elon Musk, yine sektöre damgasını vurdu. Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla Motors’un, bugün 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı haberi, kripto para basınına bomba gibi düştü. Haberin üzerinden 1 saat geçmeden, önde gelen kripto para borsası Binance’de erişim güçlüğü yaşandı.

  SEC kayıtlarında da yer alan bildiriye göre Tesla Motors, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın almasıyla gündeme geldi. Bu haber ilk olarak, Twitter’da zerohedge adlı bir hesap tarafından kripto para topluluğuna duyurulurken, açıklamanın ardından kısa bir süre sonra SEC kayıtları doğruladı. 

  Bitcoin Fiyatı 43 Bin Doları Gördü

  Kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşılan bu haberin ardından lider kripto para biriminin fiyatında ani bir sıçrama yaşandı. BTC fiyatı bu haberden önce 39 bin doların hemen altında işlem görüyordu. Tesla’nın Bitcoin yatırımı yaptığı haberinin kripto para basınında geniş yankı bulmasından saatler sonra BTC fiyatı 43 bin dolara kadar yükseldi. 

  Bu yükseliş ile birlikte kripto para dünyasının en popüler ve en büyük borsası olan Binance, yine işlem sıkıntısı yaşadı. Binance kripto para borsası kullanıcıları, borsada işlem yapabilmek için cüzdanlarına ulaşımda sorunlar yaşadıklarını sosyal medyada dile getirdi.

  Binance Borsası Yine Kilitlendi 

  Kripto para sektörünün değer bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, daha önce olduğu gibi yine işlem yükünü kaldıramadı. Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın BTC yatırımı yaptığının duyulmasının ardından Bitcoin’e koşan yatırımcılar Binance borsasında sıkıntı yaşadı. Binance CEO’su CZ, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sitede çok yoğun bir trafiğin söz konusu olduğunu ve yakında düzeleceğini söyledi. CZ ayrıca “hepsi Elon yüzünden” ifadelerini kullanmasıyla da kripto para yatırımcılarının beğenisini kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle