XRP zaferiyle altcoin sezonu başladı mı? Ünlü analist yanıtladı

  Yıllardır devam eden Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada özet karar açıklandı. Yargıç Analisa Torres, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılma kriterlerini karşılamadığı sonucuna hükmetti. XRP ve altcoinlerde büyük sıçrama yaratan bu karar sonrası altcoin boğa sezonu başladı mı?

  Ripple için büyük bir zafer olan bu davanın sonuçlanması altcoinlere hareketlilik kazandırdı. Karar sonrası altcoin fiyatlarında ciddi yükselişler görüldü. Birçok yatırımcı son boğa piyasasından bu yana büyük darbe alan altcoinler için umutlandı. Küresel piyasalar 26 Temmuz 2023’te ABD Merkez Bankası FED’in alacağı faiz kararına odaklanırken kripto para piyasalarında bayram coşkusu yaşanıyor.

  XRP ve Altcoin Fiyatları Hareketlendi

  Ripple’ın bu büyük zaferi XRP fiyatını uçururken, altcoin piyasasında Ripple ile yakından ilişkisi olan projelere de olumlu yansıdı. Piyasanın anında tepki verdiği haber sonrası Stellar Lumens (XLM), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) fiyatlarında yükseliş takip edildi. Bu kripto paraların yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılacağı endişesi ortadan kalkınca piyasaya rahatlama geldi.

  Alex Krüger’den Altcoin Sezonu Açıklaması

  Bu özet karar, 2023 yılı içinde kripto para piyasasında yaşanan şu ana kadarki en büyük olay oldu. Karar sonrası gözler Bitcoin (BTC) ve popüler altcoin fiyatlarına çevrildi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analist Alex Krüger son gelişmeleri yorumladı. Ripple zaferiyle sonuçlanan davanın ardından “Bu sonuç, altcoin sezonunu başlatabilir” yorumunu yapan Krüger’ın paylaşımı dikkat çekti.

  Ünlü analist, XRP davasıyla birlikte piyasada oluşan momentumun altcoinlerde boğa piyasası yaratabileceğini belirtti. Bitcoin fiyatının da bu davadan olumlu etkilendiği görülüyor. Lider kripto para biriminin önümüzdeki günlerde 32 bin dolar seviyesindeki direnci kırıp kıramayacağı merak ediliyor. Öte yandan BTC dominansı da yatırımcıların dikkat ettiği metrikler arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle