BTC balinaları rekor kırdı! Piyasayı nasıl etkiler?

  Kripto para piyasasına dair veriler, Bitcoin (BTC) adres sayısının rekor kırdığını ortaya koydu. Bu verilerden hareketle Bitcoin iştahının yeniden mevcut seviyelerde iyice artış gösterdiği görüldü…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, belirli bir fiyat aralığında sıkışıp kalırken, yatırımcılar yükseliş beklentilerini sürdürüyor. Konsolidasyon sürecinde kripto para verilerini analiz eden ünlü isimler, zincir üstü verilerin yüksek oranda olumlu olduğunu kaydetti. Bitcoin faaliyetlerinin yavaşladığını söyleyen ünlü analist William Clemente de gelecekten umutlu konuştu.

  Kripto para dünyasının son dönemdeki performansını değerlendiren analist Clemente, bu ay BTC fiyatında düşüşe neden olabilecek bir sebep görmediğini kaydetti. Uzmanların BTC fiyat hareketlerine dair kullandıkları teknik analizlerde en iyi bilinen fiyat modelleri bile BTC’de düşüş sinyalleri vermiyor. Bu durum kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  BTC’de Günde 50 Binden Fazla Yeni Adres

  Zincir üstü verileri dikkatle inceleyen tecrübeli analist William Clemente, bu notlarda düşüşe işaret eden bir verinin olmadığını açıkladı. Ünlü analist bunun aksine BTC adres sayısındaki artışa dikkat çekti: “Artan kullanıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılıyor. Günde 50 binden fazla yeni varlık zincire ekleniyor.”

  Bitcoin ağına yeni eklenen bu varlıklar, düşüş trendini devam ettiren borsalardaki rezervler üzerinde baskı oluşturuyor. Sadece geçen 7 gün içinde yaklaşık 18 bin Bitcoin borsalardan çıkartıldı. Deneyimli analist William Clemente, bu konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Bireysel yatırımcılar haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor, ancak sonunda balinalarda da beklediğimiz yükselişi yakaladık. "Bu hafta blockchain üzerinde 17 yeni balina oluştu. Aynı zamanda balinaların toplam varlıkları da 65 bin 429 BTC arttı.”

  “Blok Üretim Hızının Azalması Önemli Değil”

  Piyasada olumlu görülen bir başka unsur da Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) üzerindeki primlerin azalması oldu. Hash oranı da düşüş gösterse de deneyimli analist blok üretim hızının azalmasını önemli görmüyor. William Clemente, Bitcoin hash oranı düşüşünde son dönemde en dip seviyesi olarak görülen 83 EH/s seviyesine kadar inilmediği için sorun olmadığını belirtti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle