BTC hareketini 2013 yılına benzetti! Bundan sonra ne olacak?

  Kripto para topluluğunda yakından takip edilen analitik sağlayıcısı Ecoinometrics, çarpıcı bir benzerlik ortaya koydu. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra aşağı yönlü hareketine başlamasını 2013 yılındaki grafiğe benzetti…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasasının son dönemdeki performansını değerlendiren Ecoinometrics verileri, dikkatleri üzerine çekti. BTC halving sonrası oluşan boğa sezonu sırasında görülen en uzun düzeltmeleri vurgulayan veriler hakkında ünlü kripto para analisti de yorumlar yaptı. 

  BTC analisti ve ekonomist Julio Moreno, “Bitcoin’de volatilite arkadaşınızdır” diyerek yatırımcılara bazı önemli tavsiyelerde bulundu. Son dönemde kripto para dünyasında yatırım yapanların bu boğa sezonunu 2013 yılındaki grafiklere benzediğini söyleyen en az iki rapor yayınlandı. Popüler analitik Ecoinometrics’e göre, mevcut düşüş sinyalleri 2013 yılından bu yana en uzun ikinci düşüş oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Halving’ten Sonra Bitcoin Performansı

  Ecoinometrics paylaşımında 17 Temmuz 2021’deki Halving’den sonra Bitcoin başlığı altında şu ifadeler yer aldı: “3. yarılanmadan 431 gün sonra BTC 31.678 dolarda. Bu düşüşte bir hafta daha kaldı, son ATH’den bu yana 95 gün, ATH’den sonra en dip – yüzde 55 ve volatilite düşmeye devam ediyor.”

  Ecoinometrics analistleri bunun yanı sıra piyasanın geleceği hakkında şunları söyledi: “Bu, yarılanma sonrası boğa piyasası sırasında Bitcoin’in uğraşmak zorunda kaldığı en uzun düşüşlerden biri. Ama 95 gün hala 2013’teki büyük düşüşün süresinin sadece yarısı… Fiyat yörüngesi açısından bu düzeltme de 2013’e çok benziyor. Böyle devam edersek, BTC bir süre 30 bin dolar civarında kalacak.”

  BTC’de Volatilite Açıklaması

  Analist ve ekonomist Julio Moreno, BTC grafiklerinde öne çıkan volatilite problemini kabul etti ve volatilitenin kötü bir şey olup olmadığı konusunda ayrıntılara değindi. Analist açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Her döngüde fiyat artışlarıyla birlikte arttığı için öyle olmadığını söyleyebilirim. Bitcoin fiyatı ne zaman daha değişken olur? Moreno’nun raporunda, önemli fiyat artışından sonra çoğunlukla piyasanın zirvesinde.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle