CEO düşüşün nedenlerini açıkladı: BTC için tam alım zamanı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde volatil hareketler sergiliyor. Bu durum BTC’nin geleceği açısından tahminlerin de değişmesine yol açıyor. Ancak Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’e göre Bitcoin için şu an tam satın alma zamanı.

  Bitcoin (BTC) Mayıs ayında 30 bin dolar bandını gördü. Nisan ayında ise Bitcoin 64 bin doların üzerinde tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Yaşanan bu geri çekilmede piyasada bir panik havası oluşunca birçok yatırımcı hızla satış pozisyonuna geçti. Bununla birlikte geleceğe yönelik tahminlerin birçoğu da değişti. Yaşanan büyük geri çekilmede bireysel ve küçük ölçekli yatırımcılar hızla tasfiye olurken, genellikle balinalar ve büyük ölçekli yatırımcılar Bitcoin almaya devam etti.

  Bitcoin’in sert düşüş yaşamasını alım fırsatı olarak yorumlayan birçok isim gündeme geldi. O isimlerden biri de Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead oldu. Bitcoin her ne kadar 30 bin doları gördükten sonra toparlanmış ve 40 bin doları test etmeye başlamış olsa da Morehead onun hala alım fırsatı sunduğunu düşünüyor. Morehead, 12 yıllık ömründe Bitcoin’in trendinden %20,3 gibi küçük sayılabilecek bir sapma yaşamasının, BTC almak için harika bir zaman oluşturduğunu düşünüyor.

  Morehead Pandemide Basılan Paralara Değindi

  Morehead konuya ilişkin olarak “Yıllık getirisi asla geçmiş zirvelerdeki gibi tam anlamıyla grafikten çıkmadı” sözlerini dile getirdi. Yani Morehead’e göre yıllık getiriler BTC’yi düşük değerli ya da aşırı değerli göstermiyor. Konuya ilişkin açıklamalarına devam eden CEO, pandemi döneminde piyasaya aşırı derecede para sürülmesi nedeni ile Bitcoin’in yıl içinde %300’e yakın arttığını dile getirdi. Morehead’e göre bu neden-sonuç ilişkisi normal.

  CEO Geçen Ayki Düşüşün Nedenlerini Açıkladı

  Dan Morehead, Mayıs ayında kripto para piyasasında yaşanan çöküşü 3 temel nedene bağladı. Ünlü CEO’ya göre düşüşün sebepleri 3 ana başlıkta şunlar:

  • Çin’den gelen baskıcı haberler,
  • ABD’deki Vergi Günü,
  • Elon Musk’ın tweetleri.

  Morehead Etkenleri Sonuçları ile Değerlendirdi

  Morehead, Çin’den gelen haberlerden dolayı bazı yatırımcıların satış yaparken önemli kazanç fırsatlarını kaçırdığını ifade etti. Öte yandan CEO, Vergi Günü’nde birçok yatırımcının faturalarını hazırlamak için tasfiye olduğunu söyledi. Son olarak Morehead, Musk’ın “BTC madenciliğinin çevreye zarar verdiği” yönündeki söylemlerin de satış baskısını artırdığını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle