Kripto Para

Bitcoin odaklı NYDIG firmasına büyük transfer!

  Dünyanın en büyük risk fonu olarak kabul edilen Bridgewater Associates’in finans müdürü, Bitcoin odaklı bir firmaya katılmak üzere görevinden ayrılıyor. Bu gelişmenin kripto para sektörü açısından önemine dikkat çekildi…

  Finans dünyasında en büyük risk fonu olarak bilinen Bridgewater Associates’in yöneticisi, lider kripto para birimi odaklı şirkete geçiş yapıyor. Finans müdürünün Bitcoin odaklı bir firmaya katılmak üzere görevinden ayrılması kripto para basınında geniş yankı buldu. Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından da ilgiyle karşılandı. 

  New York Digital Investment Group (NYDIG) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti. Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden olan NYDIG John Dalby’nin yeni CFO’su olarak atandığını duyurdu. 10 milyar dolarlık alternatif varlık yöneticisi Stone Ridge’in Bitcoin yan kuruluşu olan NYDIG sektörde sık sık adından söz ettiriyor.

  NYDIG Hızlı Büyümesi Devam Ediyor

  John Dalby, en büyük risk fonu olarak bilinen Bridgewater Associates’in yöneticisi olmadan önce küresel yatırım ve teknoloji firması DE Shaw Renewables’ın CFO’suydu. Ayrıca Dalby daha önce UBS Americas CFO’su olarak çokuluslu yatırım bankası UBS Group AG’de de çalıştı. Ünlü yönetici Dalby’nin ataması, NYDIG hızlı bir büyüme döneminden geçerken gerçekleşti.

  NYDIG kurucusu Ross Stevens, şirketin Bitcoin varlıklarının değerinin önümüzdeki yıl %316 oranında artmasını beklediğini söylemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Kurumların Bitcoin’in avantajlarını anlamalarına yardımcı olmak için Bitcoin’e artan ilgiyi detaylı şekilde özetleyen Stevens’in açıklamaları büyük ilgi gördü. 

  Kurumsalların Bitcoin’e Olan İlgisi

  NYDIG tarafından verilen kurumsal Bitcoin hizmetleri hakkında konuşan yönetici şunları söyledi: “Bir yıl önce 25 kurumsal müşterimiz vardı. Bugün 280 kurumsal müşterimiz var. 96 adet kurumsal müşteriyle her ay iletişime geçiyoruz. Ancak ayda 75 kurumu gözden geçirebiliriz. Bu bizim şu anki kapasitemiz. Şu anda beklemede olanla kurumlardan taahhüt edilenler arasında 6 milyar doların üzerinde Bitcoin var. Yıl sonuna kadar 25 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip olacağımızdan eminim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle