Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisi değerlendirildi

  Finans dünyasının en büyük yatırım devlerinden Bridgewater Associates, Bitcoin için görülebilecek en iyi senaryoyu değerlendirdi. BTC fiyatının geleceği hakkında çarpıcı açıklamalar yapıldı…

  Yönetimi altında 138 milyar dolarlık fon bulunan yatırım devi Bridgewater Associates, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin hakkında dikkat çeken bir rapor yayınlamıştı. Ray Dalio’nun kurucusu olduğu şirketin bu raporunda Bitcoin’in ne kadar harika bir icat olduğundan bahsedilmişti. 

  Bridgewater ekibinden Rebecca Patterson ve Jim Haskel, buna benzer yeni bir rapor yayınlaması ile kripto para basınında gündeme geldi. Kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği ünlü isimler, Bitcoin fiyatının geleceği hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bridgewater ekibi, henüz Bitcoin’in kendi potansiyelini ve rüştünü ispat etmediğini hatırlattı.

  Bitcoin Gelişmeye Devam Edecek

  İnsanlık tarihinde altın binlerce yıldır kullanılırken, altının dijital versiyonu olarak tanımlanan Bitcoin ise henüz 12 yıldır kullanımda yer alıyor. Bridgewater ekibinden Rebecca Patterson, Bitcoin’in kısa ömre sahip olması Bitcoin’e ilişkin bazı belirsizlik doğuruyor. Altının özellikleri arasında alım gücünü muhafaza edebildiği, düşük volatilitesi ile stabil bir performans gösterdiği gibi önemli özellikleri bulunuyor.

  Ayrıca merkez bankalarının devalüasyonuna maruz kalmaması da altını öne çıkaran özellikleri arasında yer alıyor. Bridgewater ekibine göre Bitcoin, henüz bu konularda rüştünü ispat edebilmiş değil. Bitcoin’in gelişmiş ülkelerin para birimlerine kıyasla on kat daha volatil olması büyük bir sorun olarak görülürken uzmanlar, onun enflasyona karşı hedge amacıyla kullanılamayacağını ifade ediyor.

  BTC Fiyatı Birkaç Katına Çıkabilir

  Bridgewater ekibine göre uygun ortamın oluşması halinde ve ABD’nin kripto para regülasyonları konusunda Çin kadar katı bir tavır sergilememesi durumunda BTC hızla büyüyebilir. Rebecca Patterson bu konuda yaptığı açıklamasında, sadece altın odaklı bir sepet oluşturan yatırımcıların, bu sepette zaman içinde Bitcoin’e yer vermeye başlayabileceğini aktardı.

  Bu yöntem sadece bireysel kripto para kullanıcıları için değil aynı zamanda kurumsal yatırımcılar için de mantıklı bir seçenek olarak gösteriliyor. Bu senaryoyu Bitcoin için en iyi senaryo olarak gören Bridgewater ekibi, “Bitcoin fiyatı, birkaç kat yükselebilir.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle