Boğa döngüsü bitti mi? Piyasanın 2017 ile benzerliği

  Bitcoin piyasasındaki son durumu yorumlayan isimler arasında Lucas Nuzzi de vardı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isim, BTC’deki mevcut görünümü 2017 yılının yaz aylarındaki ortama benzetti…

  Digital Asset Research (DAR) kurucu ortağı Lucas Nuzzi, kripto para piyasalarındaki son görünümü yorumladı. Bitcoin ve diğer kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü isim, boğa sezonunun bittiği yönündeki değerlendirmelere katılmadığını söyledi. 

  Bitcoin için boğa sezonlarının her zaman farklı olduğuna dikkat çeken Nuzzi, şu açıklamayı yaptı: “İster inanın ister inanmayın, Bitcoin’de yüzde 50’lik düzeltme hala bir sızlanma döneminde olduğumuzu gösteriyor ve 1,5’ta olan MVRV oranı şu anda bizim 2017 yılının yaz aylarında olduğumuz hissiyatını veriyor.” 

  Bitcoin Piyasasını Değerlendirdi

  Digital Asset Research kurucusunun bahsettiği MVRV oranı, bir varlığın piyasa değerinin realize edilmiş değer bölünmesiyle ortaya çıkan rakam olarak tanımlanıyor. Ünlü kripto paa yatırımcısı, sektördeki mevcut durumu değerlendirirken 2017 yılıyla kıyaslama yaptı: “Bitcoin ‘hodler’ları yüzde 50’lik düzeltmede inanılmaz derecede dirençli kaldılar. 2013 ve 2017’den daha dirençliydiler. Buna kanıt mı istiyorsunuz? Harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) değer ağırlıklı zamana gün olarak bakın.”

  Piyasaya yeni gelenlerin, varlıklarını daha genç kripto para birimlerinde tuttukları için düşüş eğilimi meydana geldiğini söyledi. Nuzzi’ye göre piyasada 2017 yılındaki gibi bir azalma meydana gelmedi. Ünlü yatırımcı ayrıca “Uzun vadeli yatırımcılar coin’lerini hareket ettirdikleri zaman yukarı fırlıyor.” diyerek sektörde yatırımcının duyduğu güvene dikkat çekti. 

  Bitcoin Boğa Döngüsü Bitti Mi?

  Yaz aylarının Bitcoin için her zaman karmaşık bir durum ortaya koyduğunu ifade eden tecrübeli BTC yatırımcısı döngü tartışmaları hakkında şunları aktardı: “Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Genelde, ‘Mayıs ayında sat ve git’ durumu vardır. Ancak burada aylar belirleyici olacaktır. Bu döngünün bitip bitmediğini mutlaka öğreneceğiz. Kısa vadede ne olursa olsun, benim Bitcoin’e olan güvenim sapasağlam yerinde duruyor. Eğer amacınız Bitcoin biriktirmekse bu döngüye ve ortalama dolar maliyetinize dikkat etmelisiniz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle