Kripto Para

Balinalar hangi kriptoyu alıyor, hangisinden kaçıyor?

  Kripto para piyasaları, hafta sonuna büyük bir kıyım içinde başladı. Piyasalarda sert düşüşler etkisini gösterirken, kripto para analitik firması Santiment, balinaların hangi kripto varlıkları alıp sattığının açıkladı. Balina hareketlerini takip eden yatırımcılar için bu veriler büyük önem arz ediyor.

  Kripto para piyasalarında çift yönlü dalgalanmaların yaşandığı süreçler birçok yatırımcı ilk olarak balina hareketlerini takip ediyor. Zira piyasadaki fiyat hareketlerinde birer etken olan balina hareketleri, söz konusu kripto varlığın geleceği hakkında ipuçları verebiliyor. Kripto para piyasalarının sert değer kayıpları yaşadığı hafta sonunda da balinaların hangi kripto varlıklara yöneldiği, hangilerinden kaçtığı bilgileri paylaşıldı. Kripto para analitik firması Santiment tarafından paylaşılan balina verileri yatırımcılarda heyecan yarattı.

  Skale (SKL)

  Santiment’in sunduğu verilere göre genel tabloda balinalar 2 kripto varlıktan kaçarken, 3 kripto varlığa yöneliyor. Balinaların yöneldiği kripto paralar arasında ilk sırada ise Skale (SKL) yer alıyor. Santiment verilerine göre elinde 1 milyon ile 10 milyon arası SKL tutan balinaların sayısında son 1 haftada çok ciddi artış yaşandı. SKL token, geliştiricilerinin, Ethereum (ETH) ile uyumlu merkezi olmayan zincirler oluşturmasını sağlamayı amaçlayan blok zinciri ağı Skale’in yerel kripto para birimidir.

  Maker (MKR)

  Santiment verilerine göre balinalar ikinci olarak Maker’a (MKR) yöneliyor. Verilere göre elinde 10 bin ile 100 bin arasında MKR bulunduran balina adres sayısı, Kasım ayının ikinci yarısında ciddi ölçülerde artış yaşadı. Maker, herhangi bir aracı (hükümet, banka vs.) olmadan, ABD dolarına sabitlenmiş DAI’yi destekleyen bir yönetim token’ıdır. 

  Ocean Protocol (OCEAN)

  Santiment verilerine göre balinaların yoğun olarak yöneldiği kripto varlıklar arasında son sırada Ocean Protocol (OCEAN) yer alıyor. Verilere göre elinde 1 milyon ile 10 milyon arası OCEAN bulunduran balina cüzdanlarının sayısı da tıpkı Maker’da olduğu gibi Kasım ayının 2. yarısından itibaren ciddi ölçülerde artış gösterdi.

  Balinaların Kaçtığı Kripto Varlıklar

  Santiment verilerine göre balinalar Skale (SKL), Maker (MKR) ve Ocean Protocol (OCEAN) token’larına yoğun olarak yönelirken, Ren (REN) ve The Graph (GRT) token’larından uzaklaşıyor. Verilere göre elinde 1 milyon ile 10 milyon arasında Ren bulunduran balina adres sayısı son bir haftada azalma gösterdi. Öte yandan aynı miktarlarda GRT bulunduran balina adres sayısı da son 2 haftada düşüşe geçti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle